Acnatac recepta online

(1 opinia klienta)

Lek Acnatac w formie żelu jest stosowany podczas leczenia trądziku. Substancja czynna działa antybakteryjnie i reguluje złuszczanie naskórka. Preparat jest dostępny tylko na receptę i zaleca się jego stosowanie u osób powyżej 12 roku życia. W czasie kuracji należy unikać ekspozycji na słońce.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Preparat Acnatac jest dostępny w formie żelu. Za jego działanie odpowiadają dwie substancje aktywne — klindamycyna i tretynoina. Pierwsza z nich jest antybiotykiem, który hamuje wzrost bakterii, przez które pojawia się trądzik. Dzięki temu zmiany są minimalizowane. Z kolei tretynoina zmniejsza powstawanie zaskórników przez normowanie zwrotu komórek skóry. Reguluje złuszczanie naskórka i produkcję łoju. Lek jest przeznaczony do leczenia trądziku u osób powyżej 12 roku życia.

Jak stosować żel Acnatac?

Należy przestrzegać stosowania zaleconego przez lekarza. Nie należy zwiększać dawki ani przerywać kuracji. Żel stosuje się raz na dobę, na noc. Należy nanieść go na umytą i osuszoną twarz i równomiernie rozprowadzić. Podczas nakładania należy unikać kontaktu z ustami i oczami. Bardzo ważne jest, żeby w czasie stosowania żelu nie korzystać z innych preparatów na trądzik. Zaleca się także zaprzestanie stosowania z leczniczych mydeł i preparatów, które złuszczają naskórek. Jeśli po 12 tygodniach stosowania nie ustąpią objawy, należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Kiedy nie można stosować żelu?

Preparat nie jest przeznaczony dla osób u których występuje nadwrażliwość na jego składniki. Nie jest wskazany dla pacjentów z przewlekłym zapaleniem jelit, rakiem skóry, trądzikiem różowatym. Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych lekach oraz schorzeniach. Nie zaleca się stosowania żelu podczas ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

Należy pamiętać, żeby w czasie stosowania preparatu należy unikać ekspozycji na słońce. Skutki uboczne, jakie mogą się pojawić podczas kuracji to: trądzik, suchość skóry, zaczerwienienia, wysypka, pieczenie skory stany zapalne. Rzadko występują: niedoczynność tarczycy, bóle głowa, opryszczka, gorączka. Jeśli pojawią się długotrwałe biegunki, należy przestać stosowanie leku i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Gdzie można kupić – e-recepta?

Lek Acnatac jest dostępny w postaci żelu. Jedna tubka zawiera 30 g. Można go kupić w każdej aptece, również internetowej, konieczne jest okazanie ważnej recepty. 1 g zawiera 10 mg klindamycyny, 0,25 mg tretynoiny. Lek nie jest refundowany.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Acnatac recepta online

 1. Barbara Bator (zweryfikowany)

  Samo zamówienie e-recepty zajęło mi kilka minut, a nie jestem zbyt zaprzyjaźniony z technologią. Skoro mi się udało to każdemu się uda. Dobra opcja, kiedy braknie leków.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.