Acnelec recepta online

(1 opinia klienta)

Acnelec to lek stosowany w leczeniu trądziku. Substancja aktywna-adapalen zmniejsza stany zapalne i hamuje tworzenie się zaskórników. Preparat dostępny jest w formie żelu i stosuje się do miejscowo. Przeznaczony dla osób powyżej 12 roku życia. Dostępny jest tylko na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Preparat Acnelec jest dostępny w dwóch formach — żelu i kremu. Każda z nich jest dostępna tylko na receptę. 1 gr leku zawiera 1 mg substancji aktywnej. Adapalen działa podobnie jak retynoidy, które są składnikami leków na silne zmiany trądzikowe. Lek działa przeciwzapalnie, reguluje złuszczanie naskórka i hamuje powstawanie zaskórników. Zalecany do stosowanie dla osób powyżej 12 roku życia. Lek stosuje się miejscowo, rekomendowany podczas leczenia trądziku pospolitego, grudkowo-krostkowego i zaskórnikowego.

Stosowanie leku Acnelec

Nie należy samemu zmieniać dawkowania rekomendowanego przez lekarza. Zwiększenie dawki nie wpłynie na szybsze działanie. Nie należy przerywać kuracji, zanim skonsultujemy to z lekarzem. Żel i krem są przeznaczone do stosowania miejscowego, wieczorem. Na dokładnie umytą i osuszoną twarz należy nałożyć żel tylko na miejsca objęte trądzikiem. Należy omijać okolice oczu i ust. Jeśli efekty nie pojawią się po 3 miesiącach stosowania, należy skonsultować się z lekarzem.

Kiedy nie stosować leku Acnelec?

Lek nie jest przeznaczony dla osób poniżej 12 roku życia. Nie powinno się do stosować u kobiet w ciąży. Jeśli występują jakiekolwiek nadwrażliwości na składniki, nie należy go stosować. Należy pamiętać, żeby w czasie kuracji unikać ekspozycji na słońce, może to spowodować podrażnienia i zmiany na skórze. Należy poinformować lekarza o innych schorzeniach i przyjmowanych lekach.

Jakie mogą być skutki uboczne?

W przypadku żelu Acnelec jak i innych preparatów mogą wystąpić skutki uboczne. Do występujących często należą: podrażnienie skóry, uczucie pieczenia, zaczerwienienia. Rzadziej pojawiają się takie jak nasilenie trądziku, uczucie swędzenia, reakcje na słońce. Jeśli pojawią się objawy takie jak obrzęk gardła, trudności w oddychaniu, zawroty głowy, należy przestać stosowanie i skontaktować się z lekarzem.

Gdzie można kupić preparat – e-recepta?

Zarówno żel jak i krem Acnelec dostępne są tylko na receptę. Można je kupić w każdej aptece. Lek nie podlega refundacji. W jednej tubce jest 30 g preparatu. Przed rozpoczęciem stosowania należy zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Acnelec recepta online

 1. Ala Kawka (zweryfikowany)

  Chociaż już po pandemii to dalej ciężko dostać się do lekarza. Zdecydowałam się skorzystać z e-recepty. To dobra i wygodna sprawa. Sama recepta jest dostępna w kilka minut.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.