Adaring – Nowoczesna metoda antykoncepcji
Adaring to zaawansowany system dopochwowy zapewniający skuteczną ochronę przed niechcianą ciążą. Dowiedz się więcej o jego składzie, działaniu, dawkowaniu oraz odpowiedziach na najczęściej zadawane pytania.
Skład i działanie Adaring
W składzie systemu dopochwowego Adaring znajdują się dwie substancje czynne: etonogestrel i atynyloestradiol. Ich działanie polega na hamowaniu owulacji, przez co niemożliwe jest zajście w ciążę przez kobietę. System jest przeznaczony dla kobiet w wieku rozrodczym, które chcą uniknąć zapłodnienia lub jeśli istnieją ku temu medyczne przesłanki.
Dawkowanie i stosowanie Adaring
Preparat Adaring powinien zostać samodzielnie umieszczony w pochwie pierwszego dnia cyklu. Należy go nosić przez 3 tygodnie, po czym należy go wyjąć o tej samej porze dokładnie po upływie 21 dni. Następnie należy zrobić 7 dni przerwy, na ogół po 2-3 dniach powinno pojawić się krwawienie. Nawet jeśli się nie pojawi, należy zastosować kolejny system dopochwowy po 7 dniach przerwy, aby preparat nadal był skuteczny.
Jak i kiedy założyć Adaring?
Adaring powinien zostać założony pierwszego dnia cyklu menstruacyjnego. Jeśli masz wątpliwości odnośnie stosowania, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Postępowanie podczas wypadnięcia systemu
Może zdarzyć się wypadnięcie systemu Adaring. Jeśli przebywał poza pochwą mniej niż 3 godziny, jego działanie nie ulega zmianie, jeśli więcej warto zastosować dodatkową antykoncepcję. Jeśli system wypadł podczas 1 lub 2 tygodnia stosowania, system należy umyć pod wodą i ponownie założyć. Jeśli wypadł podczas 3 tygodni, należy go wyrzucić. I jak najszybciej założyć nowy (wtedy zaczyna się kolejny 3 tygodniowy czas stosowania) lub poczekać aż pojawi się krwawienie i wtedy zaaplikować nowy system, ale nie później niż 2 dni po jego wypadnięciu.
Podziel się swoją opinią o Adaring
Twoje doświadczenia są dla nas ważne! Jeśli korzystałaś z Adaring, zachęcamy do podzielenia się swoimi wrażeniami i opiniami, które mogą pomóc innym w wyborze odpowiedniej metody antykoncepcji.
Kiedy nie stosować leku?
Leku nie należy stosować jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. Leku nie powinno się stosować u osób narażonych na choroby żylno-naczyniowe, u osób z problemami z krzepnięciem krwi, po zawale lub udarze. Leku nie mogą stosować kobiety z migrenami z Aurą. Należy poinformować lekarza o przyjmowanych lekach.
Działania niepożądane
Podczas stosowania leku mogą pojawić się działania niepożądane. Często mogą pojawić się takie jak: bóle brzucha, nudności, zakażenie pochwy, bóle głowy, bóle piersi, trądzik, zwiększenie masy ciała. Niezbyt często: zaburzenia widzenia, zawroty głowy, zmiany nastroju, obrzęki, zwiększenie apetytu, bóle pleców.
Gdzie kupić lek Adaring?
Lek Adaring jest dostępny wyłącznie na receptę i można go nabyć w większości aptek. Niestety, lek nie jest objęty refundacją. Dla dokładnych informacji o dostępności i cenach, zalecamy kontakt z lokalną apteką lub konsultację z lekarzem.
Skuteczność Adaring w porównaniu z innymi metodami
Adaring jest jednym z najbardziej skutecznych systemów antykoncepcyjnych dostępnych na rynku. Jego skuteczność wynosi 99%, co oznacza, że jest porównywalna z innymi wiodącymi metodami antykoncepcji.
Jak to działa?
1. Wypełnij formularz
2. Opłać usługę
3. Konsultacja z lekarzem*
*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego
Opinie pacjentów
1 komentarz dla Adaring recepta online
Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.
Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.
Ewelina Wróbel (zweryfikowany) –
Dzięki Panu Doktorowi poczułam się zrozumiana i zaopiekowana w trudnym dla mnie czasie. Jego życzliwość i fachowość były nieocenione.