Afastural recepta online

Lek Afastural jest lekiem przeciwbakteryjnym do stosowania ogólnego. Wykorzystywany jest w leczeniu i profilaktyce zakażeń dróg moczowych. Lek jest dostępny na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Za działanie leku odpowiada substancja czynna fosfomycyna. Ta pochodna kwasu fosfonowego ma działanie przeciwbakteryjne. Jej działanie polega na hamowaniu aktywności enzymu, który jest niezbędny do syntezy ścian komórki bakteryjnej. Przez to uniemożliwione jest przyleganie bakterii do ścian pęcherza moczowego. Lek jest stosowany w leczeniu infekcji, które są wywołane bakteriami Gram-ujemnymi i Gram-dodatnimi. Jest szybko wchłaniany do organizmu.

Kiedy stosować lek?

Preparat Afastural jest wskazany w leczeniu ostrych bakteryjnych zakażeń dróg moczowych i zapobieganiu zakażeń dróg moczowych, które są związane z zabiegami chirurgicznymi, gdzie wykorzystywany jest cewnik. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych.

Stosowanie leku

Należy pamiętać, żeby przestrzegać dawkowania leku zaleconego przez lekarza. Nie należy samodzielnie zmieniać dawek. Jeśli pojawią się jakieś wątpliwości co do stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem. Lek jest w formie granulatu do sporządzenia roztworu. W leczeniu bakteryjnego zakażenia dróg moczowych zalecana dawka to jednorazowo 1 saszetka 3 g. W zapobieganiu zakażeniu związanemu z przezcewkowym zabiegiem – 1 saszetka na ok. 3 godziny przed zabiegiem i kolejna 24 godziny po.

Kiedy nie stosować leku?

Leku Afastural nie należy stosować jeśli u pacjenta występuje nadwrażliwość na jego składniki. Lek jest przeznaczony tylko dla osób dorosłych. Nie należy stosować leku jeśli występuje ciężka niewydolność nerek. W czasie ciąży nie należy przyjmować żadnych leków bez konsultacji z lekarzem. Nie można stosować leku w czasie karmienia piersią.

Działania niepożądane

W czasie stosowanie leku Afastural u pacjentów mogą pojawić się działania niepożądane. W przypadku tego leku często lub niezbyt często są: zawroty głowy, bóle głowy, zmęczenie, nudności, niestrawność, wymioty, bóle brzucha, zapalenie pochwy i sromu, pokrzywka, świąd. Rzadko pojawia się zwiększenie częstotliwości rytmu serca.

Gdzie można kupić lek?

Lek Afastural jest dostępny w większości aptek. Jest dostępny tylko na receptę. Jedno opakowanie zawiera jedną saszetkę 3 g., lek nie jest refundowany.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

Recenzje

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.