Aidee recepta online

(1 opinia klienta)

Lek Aidee to jednofazowy lek antykoncepcyjny do stosowania doustnego. Substancjami czynnymi leku są dienogest i etynyloestradiol. Lek jest dostępny tylko na receptę, nie jest refundowany.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Za działanie leku odpowiadają jego substancje aktywne dienogest i etynyloestradiol. Ich działanie polega na hamowaniu owulacji, a także zmianach właściwości śluzu. Przez to uniemożliwione jest zagnieżdżenie się zarodka i migracja plemników. Warto pamiętać, że doustne leki antykoncepcyjne nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Dla kogo jest ten lek?

Lek Aidee jest przeznaczony dla kobiet, które chcą uniknąć zajścia w ciążę lub jeśli istnieją ku temu przesłanki medyczne. Lek jest także stosowany w leczeniu trądziku o umiarkowanym nasileniu, kiedy inne metody leczenia zawiodły.

Dawkowanie leku

Na skuteczne działanie leku wpływa jego regularne stosowanie. Należy przyjmować go o stałych porach i unikać pomijania dawek. Opakowanie leku zawiera 21 tabletek. Początek przyjmowania leku to dzień owulacji, czyli menstruacji. Należy przyjmować codziennie 1 tabletkę o stałej porze. Po przyjęciu 21 tabletek należy zrobić 7 dni przerwy, a po niej rozpocząć kolejne opakowanie leku. Po ok. 2-3 dniach w czasie przerwy powinno pojawić się krwawienie z odstawienia. Kolejne opakowanie należy rozpocząć także jeśli się nie pojawi, lub nie ustąpi.

Kiedy nie stosować leku?

Leku nie należy stosować jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, także tych bez recepty. Leków nie należy stosować jeśli występuje ryzyko wystąpienia choroby żylno zakrzepowej, z zapaleniem trzustki, nowotworami wątroby, narządów płciowych. Leku Aidee nie należy stosować jeśli u pacjentki występuje krwawienie o nieustalonej przyczynie.

Działania niepożądane

Podczas stosowania leku mogą pojawić się działania niepożądane. Należy jednak pamiętać, że korzyści z przyjmowania leku na ogół je przewyższają. Często pojawiają się takie jak: ból głowy, ból piersi. Niezbyt często: stany zapalne narządów płciowych, zwiększenia apetytu, obniżenie nastroju, migrena, zawroty głowy, wysokie ciśnienie krwi, ból brzucha, nudności, wymioty, biegunka, trądzik, wysypka, świąd. Rzadko: zapalenie jajników, zakażenie dróg moczowych, zapalenie sutka, zapalenie szyjki macicy, anemia, reakcje alergiczne, utrata apetytu, depresja, bezsenność, suche i podrażnione oczy, szumy uszne.

Gdzie można kupić lek?

Lek Aidee jest dostępny w większości aptek, żeby go kupić, należy mieć ważną receptę. Lek nie podlega refundacji.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Aidee recepta online

 1. Dominika Klimczak (zweryfikowany)

  Dzięki Panu Doktorowi poczułam się zrozumiana i zaopiekowana w trudnym dla mnie czasie. Jego życzliwość i fachowość były nieocenione.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.