Aknemycin Plus recepta online

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Aknemycin Plus: Skład, Działanie, Stosowanie i Cena

Skład i działanie leku Aknemycin Plus

Za działanie leku Aknemycin Plus odpowiadają jego substancje aktywne: erytromycyna i tretynoina. Erytromycyna to antybiotyk z grupy makrolidów skuteczny przeciwko bakteriom Gram-dodatnim oraz niektórym Gram-ujemnym. Tretynoina działa złuszczająco, hamując rogowacenie naskórka i eliminując zaskórniki.

Dla kogo przeznaczony jest lek Aknemycin Plus?

Lek jest dedykowany do miejscowego stosowania. Znajduje zastosowanie w leczeniu różnych postaci trądziku, w tym trądziku niezapalnego z zaskórnikami. Pacjenci z łojotokiem również mogą korzystać z jego właściwości.

Kiedy nie stosować leku Aknemycin Plus?

Nie zaleca się stosowania leku w przypadku nadwrażliwości na jego składniki. Aknemycin Plus jest przeciwwskazany w ostrym wyprysku, trądziku różowatym oraz ostrych stanach zapalnych w okolicy ust. Kobiety w ciąży oraz planujące ciążę powinny unikać jego stosowania.

Jak stosować lek Aknemycin Plus?

Podczas aplikacji na skórę, zachowaj ostrożność w okolicach oczu, nosa i ust. Unikaj kontaktu preparatu z tymi miejscami. Osoby dorosłe powinny aplikować lek do 2 razy dziennie, koncentrując się na obszarach zmienionych chorobowo. Aplikuj na oczyszczoną i osuszoną skórę. Opakowanie zawiera specjalny aplikator ułatwiający nakładanie. Czas leczenia określa lekarz i nie powinien przekraczać 12 tygodni.

Możliwe działania niepożądane Aknemycin Plus

Podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Pamiętaj jednak, że korzyści ze stosowania są zazwyczaj większe. Rzadko obserwuje się: zmniejszenie zabarwienia skóry, podrażnienia, zaczerwienienia, uczucie pieczenia, suchość oraz złuszczanie skóry. Bardzo rzadko występuje: alergiczny wyprysk podskórny.

Gdzie można kupić lek Aknemycin Plus?

Lek Aknemycin Plus jest dostępny w większości aptek stacjonarnych oraz online. Opakowanie preparatu zawiera 25 ml. Można go nabyć wyłącznie na podstawie e-recepty. Produkt nie jest refundowany przez NFZ.

Jakie jest działanie i cena leku Aknemycin Plus?

Lek Aknemycin Plus łączy w sobie działanie antybiotyku oraz substancji złuszczającej, co sprawia, że jest skuteczny w walce z trądzikiem. Jego cena może różnić się w zależności od apteki, ale zazwyczaj oscyluje w określonym przedziale cenowym. Aby poznać aktualną cenę, zalecamy skonsultowanie się z lokalną apteką lub apteką internetową.

Jak prawidłowo nakładać Aknemycin Plus?

Aby prawidłowo nakładać lek, należy stosować się do wytycznych zawartych w ulotce dołączonej do opakowania. Ważne jest, aby unikać kontaktu preparatu z oczami, ustami i nosem. Należy także unikać aplikacji na uszkodzoną skórę. Dla uzyskania najlepszych rezultatów, zalecamy nakładanie leku na oczyszczoną i osuszoną skórę.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

Recenzje

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.