Allertec recepta online

(3 opinie klienta)

Lek Allertec w postaci tabletek jest stosowany w leczeniu przewlekłych i sezonowych alergii, łagodzi objawy zapalenia śluzówki nosa. Może być stosowany u dzieci powyżej 6 roku życia i dorosłych. Lek dostępny jest tylko na receptę i jest refundowany.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Substancją czynną Allertecu jest dichlorowodorek cetyryzyny. Jedna tabletka leku zawiera jej 10 mg. Preparat stosuje się w leczeniu alergii oraz pokrzywki. Działanie substancji aktywnej łagodzi objawy takie jak kichanie, wycieki z nosa, swędzenie, zaczerwienienie oczu, łzawienie. Jest używany także w kuracji pokrzywki, łagodzi stany zapalne skóry.

Jak stosować Allertec?

Należy ściśle przestrzegać zalecanego dawkowanie. Nie zaleca się zmiany dawki ani przerywania stosowania przed ustąpieniem objawów. W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem. Lek może być podawany dzieciom powyżej 6 roku życia. Zalecana dawka u pacjentów w wieku 6-12 lat to 5 mg dwa razy na dobę. Z kolei dawkowanie dla osób dorosłych to 1 tabletka raz dziennie. Lek można przyjmować w trakcie posiłku, nie ma to znaczenia w jego działaniu. Nie powinno się stosować preparatu przez więcej niż 10 dni, jeśli objawy nadal występują, należy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania do przyjmowania

Leku Allertec nie należy stosować jeżeli występuję nadwrażliwość na którykolwiek ze składników. U pacjentem w ciąży oraz karmiących piersią lekarze podejmuje decyzję czy należy stosować preparat. Jednak nie zaleca się jego przyjmowania. Podobnie w przypadku pacjentów z ostrą niewydolnością nerek. Należy poinformować lekarza o innych przyjmowanych lakach oraz występujących schorzeniach.

Możliwe skutki uboczne

W przypadku stosowanie każdego leku mogą wystąpić działania niepożądane. Podczas kuracji lekiem Allertec mogą się pojawić takie jak uczucie zmęczenia, suchość w ustach, nudności, biegunka, zapalenie gardła i błony śluzowej nosa. Rzadko występują takie jak przyspieszenie bicia serca, obrzęki, zaburzenia snu, zwiększenie wagi. Jeśli podczas przyjmowania leku pojawią się obrzęki twarzy i trudności w oddychaniu, należy przerwać stosowanie i niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Gdzie można kupić Allertec – e-recepta?

Lek Allertec dostępny jest tylko z ważną receptą. Można go kupić w każdej aptece. Jest przeznaczony dla osób powyżej 6 roku życia. Nie należy samemu zmieniać rekomendowanej dawki leku. Lek można kupić stacjonarnie, a także zamówić z internetowej apteki. Jedno opakowanie zawiera 20 tabletek. Lek jest refundowany.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

3 komentarze dla Allertec recepta online

 1. Tymon Włodarski (zweryfikowany)

  Prywatność i bezpieczeństwo moich danych medycznych są dla mnie bardzo ważne. Nie muszę martwić się o to, że moja papierowa recepta zostanie zagubiona lub skradziona.

 2. Roman Jaworski (zweryfikowany)

  Jeśli jeszcze nie próbowałeś tej usługi, koniecznie to zrób. Wystawienie recepty jest banalnie proste, a obsługa na najwyższym poziomie.

 3. Julian Zając (zweryfikowany)

  Chcę wyrazić swoją wdzięczność Panu doktorowi za pomoc w procesie uzyskania recepty. Jest to dla mnie wygodna i szybka metoda zamówienia leków, a Pan doktor zawsze potrafi udzielić mi rzeczowej porady i odpowiedzieć na moje pytania. Bardzo dziękuję za Pańską pracę i zaangażowanie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.