Alneta recepta online

(1 opinia klienta)

Lek Alneta jest wskazany do stosowania w leczeniu nadciśnienia tętniczego, przewlekłej dławicy piersiowej. Lek jest dostępny na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Za działanie leku odpowiada substancja czynna amlodypina, która należy do leków nazywanych antagonistami wapnia. Lek Alneta podczas działania usprawnia przepływ krwi poprzez rozszerzanie naczyń. To z kolei prowadzi do obniżenia ciśnienia oraz redukcji naczyniowego oporu obwodowego.

Dla kogo jest ten lek?

Lek Alneta jest wskazany do stosowania w leczeniu nadciśnienia tętniczego, stabilnej dławicy piersiowej, a także naczynio-skurczowej dławicy piersiowej (Prinzmetala). Lek można stosować u dzieci i młodzieży powyżej 6 roku życia, osób dorosłych.

Kiedy nie stosować leku?

Leku nie należy stosować jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. Przeciwwskazaniami do stosowania leku są: ciężkie niedociśnienie, kliniczne zwężenie aorty, niewydolność serca po przebytym zawale.

Dawkowanie leku

Nie należy samodzielnie modyfikować dawki zaleconej przez lekarza. Jeśli pojawią się wątpliwości co do stosowania, należy się z nim skonsultować. Nadciśnienie tętnicze: dla dorosłych dawka początkowa na ogół wynosi 5 mg na dobę. Maksymalna dawka to 10 mg na dobę. Dławica piersiowa: 5 mg do 10 mg na dobę. Dzieci w wieku od 6 do 17 lat: 2,5 mg na dobę, maksymalnie 5 mg na dobę.

Możliwe działania niepożądane

W czasie stosowania każdego leku mogą pojawić się działania niepożądane. Należy pamiętać, że na ogół korzyści ze stosowanie leku je przewyższają. Często: senność, zawroty głowy, ból głowy, zaburzenia widzenia, duszność, ból brzucha, nudności, niestrawność, zaburzenia czynności jelit.

Niezbyt często: bezsenność, zmiany nastroju, depresja, lęk, drżenie, zaburzenia smaku, zaburzenia rytmu serca, suchość błony śluzowej w jamie ustnej. Rzadko: dezorientacja. Bardzo rzadko: zapalenie naczyń, zapalenie trzustki, zapalenie błony śluzowej żołądka.

Gdzie można kupić lek?

Lek Alneta jest dostępny w większości aptek. Opakowanie leku zawiera 30 tabletek 5 mg lub 10 mg. Dostępne jest także opakowanie 60 tabl. – 5 mg i 10 mg. Lek jest dostępny na receptę, podlega refundacji.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Alneta recepta online

 1. Klaudia Weissmann (zweryfikowany)

  Otrzymałam potrzebną mi receptę w ciągu kilku minut, co było dla mnie nieocenione w nagłej sytuacji. Dziękuję, doktorze, że pomogłeś mi w tak krótkim czasie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.