Alventa recepta online

(1 opinia klienta)

Alventa to lek przeciwdepresyjny o innej budowie niż tradycyjne leki. Substancją czynną preparatu jest wenalafaksyna. Lek jest dostępny na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Za działanie leku odpowiada jego substancja aktywna wanalafaksyna. Jej działanie polega na nasileniu aktywności neuroprzekaźników w ośrodkowym układzie nerwowym. Lek Alventa jest inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny. Lek nie wykazuje działań niepożądanych, jakie pojawiają się podczas stosowania innych leków antydepresyjnych. To działanie cholonolityczne, uspokajające, reakcje ze strony układu sercowo-naczyniowego.

Kiedy stosować lek?

Preparat Alventa jest wskazany do stosowania w leczeniu epizodów dużej depresji i zapobiegania nawrotom, uogólnionych zaburzeń lękowych, fobii społecznej, lęku napadowego.

Kiedy nie stosować leku?

Leku Alventa nie należy stosować jeśli występuję nadwrażliwość na jego składniki. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, w tym tych bez recepty. Leku nie można stosować, podczas przyjmowania inhibitorów MAO.

Dawkowanie leku

Dawkowanie jest dobierane przez lekarza, nie należy samodzielnie go modyfikować. Depresja: początkowo 75 mg na dobę, dawkę można zwiększać stopniowo do 375 mg na dobę. Leczenie trwa ok. 6 miesięcy, ale czas leczenia jest dobierany przez lekarza. Uogólnione zaburzenia lękowe, fobia społeczna: początkowo 75 mg na dobę, dawkę można zwiększać w odstępie min. 2 tygodni, maksymalna dawka to 225 mg na dobę. Lęk napadowy: początkowo 37,5 mg, po 7 dniach dawkę można zwiększyć do 75 mg na dobę, maksymalna dawka to 225 mg na dobę.

Możliwe działania niepożądane

W czasie przyjmowania każdego leku mogą pojawić się działania niepożądane. Podczas stosowania tego leku są to bardzo często: suchość w ustach, ból głowy, nudności, pocenie się. Często: zwiększenie stężenia cholesterolu we krwi, niezwykłe sny, obniżenie libido, zawroty głowy, wzmożone napięcie nerwowe, nerwowość, parestezje, zaburzenia widzenia, zmniejszenie łaknienia, zaburzenia erekcji.

Niezbyt często: wybroczyny, krwawienie z przewodu pokarmowego, zwiększenia masy ciała, apatia, omamy, zaburzenia smaku, szum w uszach, biegunka, bruksizm, łysienie, wysypka. Rzadko: niepokój psychoruchowy, drgawki. Bardzo rzadko: krwawienie z błon śluzowych, małopłytkowość, nieprawidłowy skład krwi, zapalenie wątroby. Pełna lista działań niepożądanych znajduje się na ulotce dołączonej do opakowania.

Cena i dostępność leku

Lek Alventa jest dostępny w większości aptek, nie ma problemu z jego dostępnością. Lek jest dostępny na receptę. Cena opakowania (28 tabl., 75 mg) to około 22 złote. Preparat podlega refundacji.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Alventa recepta online

 1. Leszek Jakubowski (zweryfikowany)

  Jako osoba, która preferuje rozwiązania online, jestem zadowolony z usługi zdalnej konsultacji lekarskiej. Recepta była dostępna w krótkim czasie, a lekarz przeprowadził ze mną szczegółową konsultację. To ułatwia mi zarządzanie moim zdrowiem.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.