Amantadyna recepta online

(2 opinie klienta)

Amantadyna jako substancja czynna jest wykorzystywana w leczeniu grypy. W czasie pandemii koronawirusem stała się także popularnym lekiem w zapobieganiu objawom, ich łagodzeniu oraz leczeniu COVID 19. Lek ten jednak przede wszystkim jest przeznaczony dla osób chorujących na chorobę Parkinsona.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Amantadyna: Działanie, dawkowanie i recepta

Amantadyna to lek o wielorakim działaniu, który zyskał na popularności zwłaszcza podczas pandemii. Ale czy rzeczywiście jest skuteczny w leczeniu COVID-19? Jakie ma zastosowanie w chorobach neurodegeneracyjnych oraz depresji? W tym artykule odpowiemy na te pytania.

Jak działa Amantadyna?

Amantadyna jest związkiem dopaminergicznym, który działa przez zwiększenie poziomu substancji w układzie nerwowym niezbędnych do jego prawidłowego funkcjonowania. Poprawia przesyłanie impulsów nerwowych, co wpływa na pobudzenie całego układu nerwowego. Jest często stosowana w leczeniu objawów choroby Parkinsona, nie tylko łagodząc je, ale także hamując ich dalszy rozwój. Jednak to nie jedyny obszar jej zastosowania. Amantadyna ma również działanie przeciwwirusowe, co tłumaczy jej stosowanie w leczeniu grypy.

Amantadyna a COVID-19

Chociaż Amantadyna zyskała na popularności podczas pandemii, nie ma jednoznacznych wyników badań potwierdzających jej skuteczność w leczeniu COVID-19. Jej działanie przeciwwirusowe może pomagać w łagodzeniu objawów grypy, ale jej wpływ na koronawirusa nie jest jeszcze dobrze zrozumiany.

Amantadyna a choroby neurodegeneracyjne

Dzięki właściwościom neuroprotekcyjnym, Amantadyna może pomagać chronić komórki nerwowe przed uszkodzeniem. Z tego powodu jest badana jako potencjalne leczenie w chorobie Parkinsona, chorobie Alzheimera i chorobie Huntingtona. Choć badania na zwierzętach są obiecujące, badania kliniczne na ludziach nie dały jednoznacznych odpowiedzi co do jej skuteczności w tych chorobach.

Amantadyna a depresja

Amantadyna ma właściwości przeciwdepresyjne. Może działać przez zwiększenie poziomu neuroprzekaźników, takich jak dopamina i noradrenalina. W niektórych badaniach klinicznych wykazano jej skuteczność w leczeniu depresji, zwłaszcza u pacjentów, którzy nie reagują na standardowe leki przeciwdepresyjne.

Jak stosować Amantadynę?

Zalecane dawkowanie Amantadyny to początkowo 100 mg raz na dobę, z możliwością zwiększenia dawki w późniejszym czasie. Lekarz dostosowuje dawkę indywidualnie, w zależności od historii choroby pacjenta.

Gdzie kupić Amantadynę? Czy potrzebna jest recepta?

Tak, Amantadyna jest dostępna na receptę. Jest przepisywana głównie dla osób z chorobą Parkinsona. W związku z dużym zainteresowaniem podczas pandemii, dostępność Amantadyny w aptekach może być ograniczona.

Możliwe działania niepożądane

Stosowanie Amantadyny może wiązać się z pewnymi działaniami niepożądanymi, takimi jak obrzęki, sinica marmurkowata, zawroty głowy czy suchość w ustach.

Podsumowanie

Amantadyna to lek o szerokim spektrum działania, badany w kontekście wielu schorzeń, od chorób neurodegeneracyjnych po depresję. Chociaż jest obiecująca, dalsze badania są potrzebne, aby potwierdzić jej skuteczność w leczeniu tych stanów.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

2 komentarze dla Amantadyna recepta online

 1. Kamil Jankowski (zweryfikowany)

  Konsultacja przebiegła sprawnie i profesjonalnie, a e-recepta zrealizowana bez żadnych kłopotów. Dziękuję za pomoc!

 2. Krzysztof Kaczmarczyk (zweryfikowany)

  Jestem bardzo zadowolony z usługi, pan doktor jest bardzo kompetentny i przyjazny. Wizyta online była wygodna i efektywna. Dostałem klarowne wyjaśnienia dotyczące mojego zdrowia i zalecenia medyczne. Polecam!

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.