Amizepin recepta online

Amizepin to lek w formie tabletek o działaniu przeciwdrgawkowym. Substancją czynną leku jest karbamazepina. Lek dostępny na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Co to za lek?

Amizepin to lek przeciwdrgawkowy. Za jego działanie odpowiada substancja czynna karbamazepina. Lek hamuje uwalnianie glutaminianu i stabilizuje błony neuronów, co sprawia, że działa przeciwdrgawkowo. Za działanie na pacjentów w manii uważa się jej działanie na dopaminę i noradrenalinę.

Na co pomaga lek?

Lek Amizepin jest stosowany w leczeniu padaczki. Jest stosowany także na zapalenie nerwu trójdzielnego (bóle napadowe). Podawany też pacjentom w zapobieganiu zaburzeniom afektywnym-dwubiegunowym jeśli inne preparaty nie przyniosły efektu.

Dawkowanie leku

Należy przestrzegać dawkowania zaleconego przez lekarza. Padaczka: dawkowanie jest dobierane indywidualnie na podstawie oceny stanu pacjenta. Na ogół dawka to 100-200 mg na początku leczenia, może być zwiększona do 800-1200 mg, niektórzy wymagają dawki 1600-2000 mg na dobę. Dzieci i młodzież: dawka jest dobierana do masy ciała. Na zapalenie nerwu trójdzielnego: początkowa dawka 200-400 mg, dawkę można zwiększyć, aż ból ustąpi, zwykle do 200 mg 3-4 razy na dobę.

Po jakim czasie działa lek?

Czas leczenia u pacjentów z padaczką jest zależny od stanu pacjenta.

Możliwe skutki uboczne

W czasie stosowania leku mogą pojawić się działania niepożądane. W początkowej fazie, jeśli zastosowano nieodpowiednią dawkę mogą być one nasilone – jak np. zawroty głowy, wpływ na sen (zwiększona senność), zmęczenie, ataksja. Możliwe skutki uboczne pojawiające się często: leukopenia, zawroty głowy, ataksja, senność, wymioty, nudności, pokrzywka, alergiczne zapalenie skóry, zmęczenie.

Często: trombocytopenia, eozynofilia, obrzęk, zatrzymanie płynów, zwiększenie masy ciała. Niezbyt często: mimowolne ruchy, podwójne widzenie. Rzadko: leukocytoza, bóle stawów, pobudzenie, niepokój, splątanie. Bardzo rzadko: agranulocytoza, reakcja anafilaktyczna. Pełna lista możliwych działań niepożądanych znajduje się na ulotce dołączonej do opakowania.

Cena i dostępność leku

Lek Amizepin jest dostępny w większości aptek, cena za opakowanie 50 tabletek (200 mg) to 14 zł. Lek podlega refundacji (podana cena jest ceną przed refundacją).

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

Recenzje

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.