Amoksiklav recepta online

(2 opinie klienta)

Amoksiklav to antybiotyk zawierający jako substancję aktywną pochodną penicyliny. Jego działanie polega na zwalczaniu stanów zapalnych, jest rekomendowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Występuje w postaci tabletek, granulatu oraz proszku do sporządzenia płynu do wstrzyknięcia.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Lek Amoksiklav zawiera w swoim składzie dwie substancje czynne-amoksycylinę i kwas klawulanowy. Pierwsza z nich jest półsyntetyczną penicyliną i jej działanie polega na hamowaniu syntezy komórek bakteryjnych, ich osłabienia i całkowitego wyeliminowania. Z kolei kwas klawulanowy rozszerza działanie antybakteryjne preparatu. Lek w postaci tabletek jest szybko wchłaniany w układzie pokarmowym.

Kiedy sięgnąć po lek?

Lek ze względu na działanie antybakteryjne oraz przeciwzapalne jest stosowany w leczeniu takich schorzeń jak zapalenie ucha środkowego, zapalenie zatok, zapalenie dróg oddechowych, zapaleniu kości i stawów. W tych przypadkach najczęściej lek jest podawany w postaci tabletek. W leczeniu zakażenia jamy brzusznej lub stanach zapalnych narządów rodnych lek podaje się dożylnie.

Dawkowanie antybiotyku

Należy bezwzględnie przestrzegać dawkowania zaleconego przez lekarza. Nie należy samemu zmieniać dawki ani przerywać kuracji, może to doprowadzić do nawrotu choroby lub powikłań, jeśli nie zostanie doleczona. Dawkowanie leku jest zależne od jego postaci. W przypadku dzieci poniżej 6 roku życia zaleca się leczenie zawiesiną doustną. W przypadku osób dorosłych najczęstsze dawkowanie to 1 tabletka trzy razy na dobę. Dzieci i osoby o wadze poniżej 40 kg najczęściej przyjmują zawiesinę dwa razy na dobę, jej ilość jest zależna od masy ciała pacjenta. Czas kuracji lekiem Amoksiklav nie powinien być dłuższy niż dwa tygodnie. Jeśli objawy nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Kiedy nie stosować preparatu?

W pacjentów z niewydolnością nerek należy zachować szczególną ostrożność. Nie należy go stosować u osób z ciężką niewydolnością wątroby. Leku nie można podawać osobom z nadwrażliwością na składniki. W przypadku przyjmowania leków oraz występowania innych schorzeń należy powiadomić o tym lekarza.

Działania uboczne

Podczas stosowania tego leku mogą wystąpić działania niepożądane. W przypadku ostrej reakcji alergicznej należy natychmiast przestać stosowanie i skontaktować się z lekarzem. Najczęściej występujące skutki uboczne to biegunka, nudności i wymioty. Często pojawia się też niestrawność, ból głowy, zmiany skórne jak świąd, pokrzywka. Rzadko występuje małopłytkowość.

Gdzie kupić lek e-recepta?

Antybiotyk Amoksiklav jest dostępny w każdej aptece. Do zakupu leku potrzebna jest recepta. Lek jest refundowany.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

2 komentarze dla Amoksiklav recepta online

 1. Cezary Szymański (zweryfikowany)

  Dzięki temu serwisowi mogę szybko i łatwo uzyskać potrzebną mi receptę na moje leki. To wygodne i bardzo pomocne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na wizytę u lekarza.

 2. Patryk Kowalik (zweryfikowany)

  Szybko i wygodnie – tak jak lubię. To doskonała opcja w awaryjnych sytuacjach, a sama recepta dostępna jest w kilka minut.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.