Atossa recepta online

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku Atossa

Lek Atossa zawiera substancję aktywną ondansetron. Jego głównym działaniem jest hamowanie serotoniny, która jest obecna w układzie pokarmowym i może wywoływać odruchy wymiotne. Dzięki blokowaniu receptorów serotoniny w komórkach nerwowych, odruch wymiotny jest zahamowany. Lek Atossa jest często stosowany do zapobiegania wymiotom i nudnościom u pacjentów podczas chemio i radioterapii oraz do leczenia objawów tych skutków po zabiegach.

Kiedy nie stosować leku Atossa?

Nie zaleca się stosowania leku Atossa, jeśli pacjent jest uczulony na którąkolwiek z jego substancji. Nie jest zalecane podawanie leku dzieciom poniżej 6 miesięcy życia. W pierwszym trymestrze ciąży stosowanie leku Atossa jest przeciwwskazane, a w późniejszych trymestrach konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Jak stosować lek Atossa?

Atossa jest dostępna w formie tabletek, ale w zależności od zaleceń lekarza może być również podawana w postaci czopków lub dożylnie. Ważne jest przestrzeganie zaleconego dawkowania przez lekarza. U osób dorosłych leczonych na nudności i wymioty podczas chemio i radioterapii zalecana dawka wynosi 8 mg, przyjmowana około 1-2 godziny przed rozpoczęciem terapii. Następnie dawka jest powtarzana co 12 godzin. W przypadku silnych lub umiarkowanych wymiotów podczas chemioterapii i radioterapii zaleca się przyjmowanie 8 mg na 24 godziny przed rozpoczęciem terapii oraz dawki 2 razy dziennie przez kolejne 5 dni.

Działania niepożądane leku Atossa

Jak każdy lek, Atossa może powodować działania niepożądane. Najczęstsze z nich to: bóle głowy, zawroty głowy, uczucie gorąca. Mniej często mogą wystąpić: drgawki, zaburzenia rytmu serca, bóle w klatce piersiowej.

Gdzie można nabyć lek Atossa?

Lek Atossa można kupić tylko na receptę. Jest on dostępny w większości aptek. Pamiętaj o przechowywaniu leku w miejscu niedostępnym dla dzieci. Lek jest również objęty refundacją.

Atossa ulotka

Szczegółowe informacje na temat leku Atossa, w tym jego skład, działanie, przeciwwskazania oraz działania niepożądane, można znaleźć w dołączonej ulotce. Zalecamy zapoznanie się z nią przed rozpoczęciem stosowania leku.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

Recenzje

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.