Axia Conti recepta online

(1 opinia klienta)

Lek Axia Conti jest lekiem antykoncepcyjnym, stosowanym przez kobiety w celu uniknięcia zajścia w ciążę lub jeśli istnieją ku temu przesłanki medyczne. Preparat jest dostępny tylko na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Lek Axia Conti należy do złożonych leków antykoncepcyjnych, w swoim składzie zawiera substancje aktywne drospirenon i etynyloestradiol. Działanie tych substancji polega na hamowaniu owulacji i zmianach w endometrium. W ich efekcie uniemożliwiane jest zagnieżdżenie się zarodka i migracji plemników. Warto pamiętać, że przyjmowanie leków antykoncepcyjnych jest skuteczne, tylko jeśli stosuje się je regularnie, należy ściśle przestrzegać dawkowania i stałej pory przyjmowania tabletek.

Stosowanie leku

Przyjmowanie leku należy rozpocząć w pierwszym dniu cyklu, czyli menstruacji. Należy przyjmować codziennie jedną tabletkę o tej samej porze. Opakowanie zawiera 28 tabletek, 24 z substancjami aktywnymi i 4 z placebo. Krwawienie powinno pojawić się po 2-3 dniach po przyjęciu tabletek placebo. Taka formuła jest o wiele wygodniejsza niż inne tabletki, gdzie robi się 7-dniową przerwę w stosowaniu, przez co trudniej pamiętać o regularnym przyjmowaniu leku. W przypadku tego preparatu po przyjęciu 28 tabletek rozpoczyna się kolejne opakowanie.

Kiedy nie stosować leku?

Preparatu Axia Conti nie należy stosować jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. Nie należy przyjmować leku jeśli u pacjentki występuje ryzyko wystąpienia choroby żylno-zakrzepowej. Przeciwwskazaniami do przyjmowania leku są: ciężka lub ostra niewydolność wątroby, niewydolność nerek, krwawienie z dróg rodnych o nie znanych przyczynach, migreny. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach. Tabletki antykoncepcyjne powinny być dobrane na podstawie wywiadu lekarskiego i badań.

Działania niepożądane

Podczas przyjmowania każdego leku mogą pojawić się działania niepożądane. Jeśli nie będą one ustępować i zaczną się nasilać, należy skonsultować się z lekarzem. W czasie stosowania tego leku często są to: zmiany nastroju, bóle głowy, nudności, ból piersi, nieregularne miesiączki. Niezbyt często: depresja, nerwowość senność, zawroty głowy, migrena, żylaki, bóle brzucha, wymioty, trądzik, świąd, bóle pleców, zakażenie grzybicze pochwy, zmniejszenie libido, zwiększenie masy ciała. Rzadko: kandydoza pochwy, niedokrwistość, bezsenność, zawroty głowy, zapalenie żył, krwawienie z nosa.

Gdzie można kupić lek?

Preparat Axia Conti jest dostępny w większości aptek, można go kupić jedynie na receptę. Lek nie jest refundowany.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Axia Conti recepta online

 1. Dorota Krajewska (zweryfikowany)

  Kontakt był super, a obsługa bardzo miła. Otrzymałam specjalistyczne porady oraz starannie dobrane leki. Gorąco polecam!

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.