Azycyna recepta online

(2 opinie klienta)

Preparat Azycyna jest antybiotykiem do stosowania ogólnego. Działa antybakteryjnie i skutecznie zwalcza zakażenia bakteryjne. Substancja aktywna hamuje rozmnażanie się bakterii oraz doprowadza do złagodzenia i wyleczenia stanu zapalnego. Lek jest dostępny na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i stosowanie

Za działanie leku Azycyna odpowiada składnik aktywny-azytromycyna. Jej działanie hamuje bakteryjne rybosomy, struktur komórkowych niezbędnych do syntezy białka. Nie tylko hamuje rozwój baterii, ale działa bakteriobójczo. Lek szybko się wchłania w organizmie. Przyjmowanie antybiotyku trwa na ogół pięć dni. Wyjątkiem jest stosowanie preparatu u osób dorosłych, które przyjmują go na trądzik. Leku nie zaleca się do podawania dzieciom o wadze niższej niż 45 kg.

Na jakie choroby jest ten lek?

Lek Azycyna jest pomocny w leczeniu takich chorób jak ostre zapalenie dróg oddechowych, ostre zapalenie ucha środkowego, choroby skóry (trądzik, róża, liszajec, ropne zapalanie skóry). Preparat jest także wykorzystywany w leczeniu niektórych chorób wenerycznych.

Stosowanie leku

Nie należy samodzielnie zmieniać dawki leku oraz decydować o końcu jego przyjmowania. W razie wątpliwości, warto skonsultować się z lekarzem, należy przestrzegać zaleconego przez niego dawkowania. Dawkowanie dla dorosłych oraz dzieci o masie ciała ponad 45 kg to 500 mg raz na dobę przez trzy dni, lub pierwszego dnia 500 mg i przez kolejne cztery dni 250 gm. Całkowita dawka nie przekracza jednak 1500 mg. W przypadku leczenia zmian skórnych głównie trądziku dawka początkowa to 500 mg przez trzy dni, a kontynuacja leczenia opiera się na przyjmowaniu tabletki 500 mg raz w tygodniu. Kuracja trwa 9 tygodni. Między zażyciem tabletek należy zachować 7 dni odstępu. Jednorazowa dawka 1000 mg jest zalecana dla pacjentów z chorobami układu moczowo-płciowego.

Przeciwwskazania do stosowania

W przypadku leku Azycyna nie można go przyjmować jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. Nie zaleca się stosowania przez kobiety w ciąży i karmiące. Zaburzenia neurologiczne, choroby psychiczne, niewydolność wątroby to schorzenia, przy których rekomendowana jest szczególna ostrożność. Leku nie powinno podawać się dzieciom, których waga nie przekracza 45 kg. Watro poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, niektóre mogą wchodzić w niepożądane interakcje z antybiotykiem i wywołać skutki niepożądane.

Jakie mogą być działania niepożądane?

Do najczęściej pojawiających się należy występowanie biegunki. Często występują takie jak: bóle głowy, nudności, ból brzucha, wymioty, zmniejszenie liczby limfocytów. Niezbyt często może wystąpić drożdżyca, zapalenie pochwy, zakażenia grzybicze, kołatanie serca, uczucie duszności. Jeśli u pacjenta wystąpi pogorszenie się tych objawów, należy skontaktować się z lekarzem.

Gdzie kupić lek – e-recepta?

Lek jest wydawany na receptę. Można go kupić w każdej aptece. Dostępny jest w opakowaniach po 3,6 lub 12 tabletek. Dostępny jest także granulat do sporządzenia zawiesiny doustnej. Lek podlega refundacji.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

2 komentarze dla Azycyna recepta online

 1. Katarzyna Zeman (zweryfikowany)

  W końcu udało mi się znaleźć sposób na szybkie i wygodne załatwienie potrzebnej recepty, bez konieczności wychodzenia z domu. Dziękuję za tę usługę!

 2. Ewa Domańska (zweryfikowany)

  Szybko i sprawnie – tak jak lubię. Bez kolejek, tłumów w poczekalni. Wszystko udało się załatwić, korzystając tylko z telefonu. Na pewno jeśli będzie konieczność, to znowu skorzystam

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.