Badanie bezdechu sennego Łódź

350,00 

(3 opinie klienta)

Produkt dostępny na zamówienie

Potrzebujesz e-recepty lub e-zwolnienia?

Jak użyć e-recepty?

e-Recepta

59,00 

Online medical consultation

e-Zwolnienie

89,00 

Czym jest obturacyjny bezdech senny OBS (OSA)?

Zespół bezdechu sennego – jest to zespół objawów chorobowych powodowanych bezdechami (przerwami w oddychaniu) lub spłyceniem oddechu w czasie snu. Najczęstszym typem bezdechu sennego, obejmującym około 85% przypadków, jest obturacyjny bezdech senny. Obturacja (zwężenia światła dróg oddechowych) objawia się w pierwszej kolejności głośnym chrapaniem. Okresowe niedotlenienie spowodowane przerwami w oddychaniu trwającymi niekiedy od 10 do kilkudziesięciu sekund może powodować poważne problemy zdrowotne: nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, niewydolność serca, zawał serca,  cukrzycę, spadek libido, impotencję, depresję i wiele innych chorób. Schorzenie dotyczy nawet do 10% społeczeństwa. Z reguły dotyka otyłych mężczyzn, u części pacjentów powoduje poważne problemy zdrowotne.

Objawy obturacyjnego bezdechu sennego można podzielić na dwie grupy:

 • zauważane przez partnera – głośne chrapanie oraz zauważalne okresy bezdechu;
 • zauważane przez chorego – nagłe przebudzenia w trakcie nocy, najczęściej z uczuciem duszności, lęku i dezorientacji, w trakcie dnia objawy spowolnienia koncentracji i senności, która w skrajnych przypadkach może przybierać postać zespół Pickwicka, przebiegającego z epizodami bezwiednego, krótkotrwałego zasypiania w nieadekwatnych sytuacjach np. w trakcie jazdy samochodem.
 • Mimo przespania nocy pacjent budzi się zmęczony;
 • Poranne bóle głowy;
 • Oddawanie moczu w nocy 1<, nocne poty;
 • Czerwone oczy;

U osób cierpiących na obturacyjny bezdech senny OBS w trakcie snu epizody bezdechu i wtórnego niedotlenienia powtarzają się nawet setki razy. W terapii wykorzystujemy aparaty CPAP, które generują stałe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych. Zajmujemy się diagnostyką (poligrafia typu III/polisomnografia) i leczeniem (terapia CPAP) zaburzeń oddychania w trakcie snu spowodowanych obturacją, czyli zwężeniem górnych dróg oddechowych. Rozpoznanie bezdechu możemy postawić na podstawie badania wykonywanego w Twoim domu!

Skontaktuj się już dziś w celu umówienia badania!

W przypadku rozpoznania choroby oferujemy leczenie przy pomocy protezy powietrznej CPAP i nadzór nad terapią w tym stały monitoring telemedyczny.

Opinie pacjentów

3 komentarze dla Badanie bezdechu sennego Łódź

 1. Piotr Danielewicz (zweryfikowany)

  Na badanie zdecydowałem się ze względu na częste budzenie się w nocy z uczuciem duszności. Konsultacja online odbyła się bardzo szybko, jak i później badanie oraz postawienie diagnozy. Lekarz bardzo wyrozumiały, wszystko cierpliwie tłumaczył.

 2. Jadwiga Solińska (zweryfikowany)

  Od zawsze mimo przespania całej nocy budziłam się niewyspana. Wielu lekarzy stawiało diagnozy, jednak nie były one trafne. Dopiero przy konsultacji z doktorem Kuświk została postawiona poprawna diagnoza!

 3. Iga Pawlak (zweryfikowany)

  Już od dawna myślałam, aby zapisać się na to właśnie badanie. I nie żałuję. Teraz przynajmniej wiem dlaczego mimo przespanej nocy i tak wstaje zmęczona.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.