Belara recepta online

(2 opinie klienta)

Belara to lek antykoncepcyjny, który jest przeznaczony dla kobiet, które chcą uniknąć zajścia w ciąże lub istnieją ku temu przesłanki medyczne. To złożony preparat, który hamuje hormony. Lek zawiera 21 tabletek i jest wydawany na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład leku

Preparat Belara to złożony lek antykoncepcyjny. Jego dwie substancje czynne-etynyloestradiol i octan chlormadynonu działają poprzez hamowanie hormonów w przysadce mózgowej. Dzięki temu następuje zatrzymanie owulacji, zmiany czynności wydzielniczej endometrium i zmiany w konsystencji śluzu szyjki macicy. Jeden blister leku zawiera 21 tabletek do stosowania doustnego. Każda z tabletek zawiera 0,03 etynyloestradiolu oraz  2 mg octanu chlormadynodu.

Dla kogo jest ten lek?

Antykoncepcja jest przeznaczona dla kobiet, które chcą uniknąć zajścia w ciąże. Lek Belara jest także polecany w przypadku kobiet, które z uwagi na medyczne przeciwwskazania nie powinny zajść w ciąże. Preparat nie chroni przed chorobami wenerycznymi. Jeśli mimo zażywania tabletek pacjentka zajdzie w ciążę, należy jak najszybciej zaprzestać jego stosowania.

Stosowanie

Tabletki przyjmuje się przez 21 dni, codziennie o tej samej porze. Nie należy zmieniać dawki i kierować się kolejnością zażywania zaznaczoną na blistrze. Po 21 dniach należy zrobić 7 dni przerwy. Wtedy po ok. 2-3 dniach pojawi się krwawienie odstawienie. Bardzo ważne-nawet jeśli krwawienie będzie jeszcze trwało, należy rozpocząć koleje dawki po 7 dniach. Nie zaleca się pomijania dawek, jeśli się to zdarzy, należy ją przyjąć jak najszybciej. Może to wypłynąć na skuteczność leku, w razie wątpliwości warto zastosować dodatkową antykoncepcję.

Kiedy nie należy przyjmować leku?

Nie zaleca się przyjmowania leku w przypadku nadwrażliwości na składniki. Preparatu nie powinny przyjmować osoby z zakrzepicą lub ryzykiem wystąpienia choroby żylne zakrzepowej. Po wywiadzie, podczas którego należy powiedzieć o wszystkich chorobach i przyjmowanych lekach powinny zostać przeprowadzone badania, zanim lek zostanie przepisany.

Skutki uboczne

W przypadku leku Belara często występują takie skutki uboczne jak nudności, wydzielina z pochwy, brak miesiączki lub bolesne menstruacje. Często pojawiają się też zmiany nastroju, drażliwość, migreny, wymioty, bóle w podbrzuszu, trądzik. Rzadziej występujące to wzdęcia, biegunka, suchość skóry, obniżenie libido. Jeśli objawy będą się nasilać i nie będą ustępowały, warto skonsultować się z lekarzem.

Gdzie kupić – e-recepta?

Lek jest dostępny na receptę w większości aptek. Lek nie jest refundowany.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

2 komentarze dla Belara recepta online

 1. Angelika Wasilewska (zweryfikowany)

  Dzięki Panu Doktorowi poczułam się zrozumiana i zaopiekowana w trudnym dla mnie czasie. Jego życzliwość i fachowość były nieocenione.

 2. Renia Szafran (zweryfikowany)

  Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, to jest takie proste. Szybko udało mi się dostać potrzebną receptę, pin wysłałam mężowi i jeszcze tego samego dnia miałam leki. I w końcu zaczynam czuć się lepiej.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.