Claritine recepta online

(3 opinie klienta)

Claritine to lek należący do grupy niehistaminowych. Preparat dostępny w formie tabletek i syropu pomaga w leczeniu alergicznego zapalenie błony śluzowe nosa. Łagodzi objawy takie jak kichanie, świąd i pieczeniem oczu. Lek dostępny na receptę.

 

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i stosowanie

Substancją aktywną leku Claritine jest loratydyna. Jej działanie polega na hamowaniu niepożądanych skutków towarzyszącym alergii — stanom zapalnym błony śluzowej, zmian skórnych (pokrzywki), łagodzi pieczenie oczu. Lek jest przeznaczony dla dzieci powyżej drugiego roku życia, młodzieży i dorosłych. Lek jest bardzo dobrze wchłaniany.

Kiedy stosować?

Preparat jest przeznaczony dla osób, u których występuje alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa oraz zmiany skórne takie jak świąd czy pokrzywka. Lek należy przyjmować ścisłe z zaleconym dawkowaniem.

Dawkowanie leku

Dawkowanie jest zależne od wieku i wagi pacjenta. W przypadku osób dorosłych oraz dzieci powyżej 12 roku życia (waga musi być wyższa niż 30 kg) najczęściej podawana dawka to 10 mg leku na dobę, czyli 1 tabletka lub 10 ml syropu. W dzieci od 2 do 12 roku życia podaje się 5 ml raz na dobę. Długość kuracji jest zależna od indywidualnej oceny lekarza prowadzącego. Jeśli objawy nie ustępują mimo końca rekomendowanego czasu, przyjmowania należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku osób, które cierpią na ostrą niewydolność wątroby, należy zachować szczególną ostrożność. Zaleca się rozpoczęcie leczenia od zmniejszonych dawek i obserwowanie czy pojawią się skutki uboczne.

Możliwe skutki uboczne

Jak w przypadku stosowania każdego leku, tak samo w przypadku preparatu Claritine mogą wystąpić działania niepożądane. W przypadku ostrych reakcji alergicznych należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Do najczęściej pojawiających się skutków ubocznych należą: bóle głowy, uczucie rozdrażnienia, zmęczenie. Rzadziej pojawiają się: skórne reakcje alergiczne (wysypka), problemy ze snem, suchość w ustach.

Przeciwwskazania do stosowania

Leku nie należy przyjmować w przypadku nadwrażliwości na jego składniki. Preparat jest przeznaczony dla dzieci powyżej 2 roku życia. Kobiet w ciąży i karmiące nie powinny stosować leku. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach i schorzeniach.

Gdzie kupić lek – e-recepta?

Ten lek można kupić w aptece stacjonarnej i internetowej. Należy mieć ważną receptę. Lek nie jest refundowany.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

3 komentarze dla Claritine recepta online

 1. Ryszard Szymański (zweryfikowany)

  Dzięki konsultacjom online mogę skutecznie zarządzać moim zdrowiem i kontrolować swoje recepty i wydatki na leki w jednym miejscu.

 2. Adam Nowak (zweryfikowany)

  Dziękuję za wystawienie recepty.

 3. Janusz Kaczmarek (zweryfikowany)

  Zgadzam się, że przyszłość medycyny polega na usprawnianiu procesów, a e-recepty są świetnym przykładem takiego usprawnienia. Dzięki nim mam większą kontrolę nad wydatkami na leki.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.