Clemastinum Hasco recepta online

(3 opinie klienta)

Clemantinum Hasco to lek przeciwalergiczny stosowany w alergiach skórnych oraz alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa. Substancją czynną jest klemastyna. Lek dostępny na receptę. Jest w formie syropu.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Za działanie leku odpowiada substancja czynna klemastyna. Jej działanie polega na hamowaniu receptorów histaminowych H1, to lek przeciwhistaminowy I generacji. Działa łagodząco na ośrodkowy układ nerwowy, łagodzi objawy zależne od histaminy (zaczerwienienia, obrzęki, świąd błony śluzowej, łzawienie).

Kiedy stosować lek?

Lek Clemastinum Hasco jest przeznaczony dla pacjentów w leczeniu objawowych alergii skórnych i alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, które objawia się wydzieliną z nosa, kichaniem, łzawieniem.

Dawkowanie leku

Lek Clemastinum Hasco jest dostępny w formie syropu do stosowania doustnego. Należy przestrzegać dawki zaleconej przez lekarza. W dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia dawkowanie to 10 ml syropu dwa razy na dobę. Maksymalna dawka na dobę to 60 ml. Dzieci w wieku 6-12 lat: 5-10 ml dwa razy na dobę. Dzieci między 3 a 6 rokiem życia: 5 ml dwa razy na dobę. U dzieci powyżej 1 roku życia dawkowania to 2,5-5 ml 2 razy na dobę.

Kiedy nie stosować leku?

Leku nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na jego składniki. Nie należy przyjmować go w czasie ciąży. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, także tych dostępnych bez recepty Szczególną ostrożność należy zachować u pacjentów ze zwiększonym ciśnieniem śródgałkowym, jaskrą, nadciśnieniem tętniczym, chorobami sercowo-naczyniowymi, nadczynnością tarczycy.

Działanie niepożądane

Podczas stosowania leku mogą pojawić się działania niepożądane. Najczęściej są to: senność, zawroty głowy, bóle głowy, biegunki, suchość w ustach, nudności biegunka, zaparcia. Poza tym występują takie jak: uczucie zmęczenia, niepokój, bezsenność, zaburzenia widzenia, szumy w uszach, brak apetytu, suchość błony śluzowej nosa i gardła.

Gdzie można kupić lek?

Preparat w postaci syropu (100 ml) jest dostępny w większości aptek, sprzedawany tylko na receptę. Lek nie podlega refundacji.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

3 komentarze dla Clemastinum Hasco recepta online

 1. Artur Krawczyk (zweryfikowany)

  Ochrona środowiska jest dla mnie ważna, a korzystanie z erecept pozwala mi na oszczędność papieru i atramentu. To drobny, ale ważny krok w kierunku dbania o naszą planetę.

 2. Mateusz Marciniak (zweryfikowany)

  Serdecznie dziękuję Panu doktorowi za pomoc w uzyskaniu erecepty. Dzięki temu rozwiązaniu, mogę zaoszczędzić wiele czasu i energii, które wcześniej pochłaniały poszukiwania papierowej recepty i stanie w kolejkach w aptece. Dziękuję za Pańską życzliwość i fachową opiekę.

 3. Ryszard Szymański (zweryfikowany)

  Dzięki e-receptom unikam pomyłek związanych z nieczytelnymi pismami lekarzy lub brakiem informacji na tradycyjnej recepcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.