Clindacne recepta online

(1 opinia klienta)

Clindacne to antybiotyk przeznaczony do leczenia trądziku o nasileniu niewielkim i umiarkowanym. Lek w postacie żelu stosuje się miejscowo. Substancją czynną jest klindamycyna, która charakteryzuje się działaniem bakteriobójczym.

 

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie

Preparat Clindacne to antybiotyk do stosowania miejscowego. Nadaje się do leczenia trądziku o stopniu niewielkim i umiarkowanym. Substancja czynna — klindamycyna to pochodna naturalnego antybiotyku. Jej działanie to hamowanie syntezy białek bakteryjnych. Poprzez blokowanie rybosomów uniemożliwia się rozmnażanie komórek bakteryjnych. Antybiotyk ma formę żelu do miejscowego stosowania. Dostępny jest w tubkach o pojemności 15 i 30 g.

Dla kogo ten lek jest przeznaczony?

Żel Clindacne jest przeznaczony dla osób powyżej 12 roku życia. Nie można go stosować w miejscach, gdzie nie ma trądziku. Preparat wykorzystuje się w leczeniu trądziku o niewielkim i umiarkowanym nasileniu. Jeżeli preparat nie przyniesie oczekiwanych efektów, należy skontaktować się z lekarzem.

Jak stosować?

Długość leczenia i dawkowanie określa lekarza. Nie należy zmieniać dawkowania samodzielnie bez konsultacji. Preparat stosuje się dwa razy na dobę na oczyszczoną i suchą skórę. Na obszary pokryte trądzikiem należy nałożyć cienką warstwę. Żelu nie należy wcierać. Po aplikacji antybiotyku należy dokładnie umyć ręce.

Jakie mogą być działanie niepożądane?

Poinformuj lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach i stosowanych preparatach, a także schorzeniach. Działania niepożądane, jakie mogą wystąpić to podrażnienia oczu, podrażnienia skóry (pieczenie, świąd, pokrzywka), zapalenie skróty, przesuszenie lub przetłuszczenie skóry. Rzadziej pojawiają się bóle brzucha, nudności, biegunka.

Kiedy nie stosować preparatu?

Nie należy stosować leku jeśli występuje nadwrażliwość na żaden jej składnik lub jeśli w przyszłości nastąpiły reakcje alergiczne. Nie należy stosować u osób poniżej 12 roku życia. W przypadku stosowania każdego antybiotyku nie zaleca się długotrwałej kuracji. Długie stosowanie może sprawić, że pojawią się nowe zakażenia grzybicze.

Gdzie kupić lek – e-recepta?

Ten lek jest dostępny tylko na receptę. Można go kupić w każdej aptece stacjonarnej i internetowej. Preparat nie podlega refundacji. Żel jest dostępny w tubkach o dwóch pojemnościach 15 i 30 g.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Clindacne recepta online

 1. Basia Jawosz (zweryfikowany)

  Ta opcja uratowała mnie na wyjeździe, kiedy w weekend okazało się, że moje leki gdzieś się zapodziały. Bardzo wygodna opcja, a samo zamawianie recepty jest proste, każdy sobie poradzi.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.