Dalacin T recepta online

Dalacin T to lek w formie żelu, który jest stosowany miejscowo w leczeniu zakażeń bakteryjnych skóry. Substancją czynną preparatu jest klindamycyna. Lek dostępny jest na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Za działanie leku Dalacin T odpowiada substancja czynna klindamycyna, która jest półsyntetyczną pochodną naturalnego antybiotyku. Jej działanie polega na hamowaniu komórek bateryjnych, zahamowaniu ich namnażania i doprowadzenia do śmierci. Jest to antybiotyk o szerokim zastosowaniu.

Dla kogo jest ten preparat?

Lek Dapacin T w formie żelu jest przeznaczony do leczenia miejscowego trądziku pospolitego. Leku nie należy stosować u pacjentów poniżej 12 roku życia.

Dawkowanie leku

Preparat jest przeznaczony do miejscowego stosowania. Należy unikać obszarów zdrowej skóry, oraz zachować szczególną ostrożność w okolicy nosa, oczu i ust. Przed nałożeniem preparatu należy umyć i osuszyć skórę. Niewielką dawkę żelu należy nanieść na obszary pokryte zmianami skórnymi, należy stosować 2 razy dziennie.

Po nałożeniu należy umyć ręce. W czasie stosowania leku zaleca się unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce oraz wybieranie łagodnych kosmetyków do pielęgnacji. Te o intensywnym zapachu mogą powodować podrażnienia. Warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, którzy pomogą w dobraniu najlepszych kosmetyków.

Kiedy nie stosować leku?

Należy poinformować lekarza o wszystkich lekach i stosowanych preparatach, także tych bez recepty. Preparatu nie należy stosować u osób, z nadwrażliwością na jego składniki. Nie należy stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Możliwe działania niepożądane

Podczas stosowania leku mogą pojawić się działania niepożądane. Najczęściej pojawiają się takie jak podrażnienie skóry, podrażnienie spojówek, nadmierne wysuszenie lub przetłuszczanie skóry, zapalenie mieszków włosowych, nudności, biegunka, bóle brzucha, niestrawność. Jeśli objawy będą się utrzymywać i nie będą ustępować, należy skonsultować się z lekarzem.

Gdzie można kupić lek?

Preparat Dalacin T jest dostępny na receptę. Nie ma problemu z jego dostępnością w aptekach. Jedno opakowanie zawiera 30 mg żelu. Lek nie jest refundowany. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

Recenzje

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.