Daylette recepta online

Lek Daylette to preparat antykoncepcyjny, który jest stosowany, aby uchronić przed zajściem w ciąże. To dwuskładnikowy środek do stosowania doustnego. Aby stosowana antykoncepcja była skuteczna, należy ściśle przestrzegać stosowania. Lek jest wydawany na receptę, nie jest refundowany.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Ten lek należy do grupy dwuskładnikowych hormonalnych. Zawiera dwa syntetyczne hormony sterydowe-etynyloestradiol i drospirenon. Jest on preparatem jednofazowym. Oznacza to, że także tabletka posiada takie samo stężenie hormonów. Działanie tego środka polega na zmianach właściwości śluzu szyjki macicy, zatrzymaniu owulacji oraz zmianach endometrium. Ma to utrudnić zagnieżdżenie się zarodka. Lek jest stosowany przez kobiety, które nie chcą zajść w ciążę, lub jeśli istnieją ku temu powody medyczne. Preparat jest dobrze wchłaniany.

Jak stosować tabletki Daylette?

Należy przestrzegać przyjmowania leku zgodnego z oznaczeniem na blistrze. Jest to bardzo ważne z uwagi na skuteczność działania. W przypadku pominięcia tabletki poleca się jej jak najszybsze przyjęcie i stosowania dodatkowej antykoncepcji. Opakowanie tabletek zawiera 28 kapsułek. 24 z nich zawierają substancje aktywne, cztery placebo. Preparat należy przyjmować codziennie o stałej porze. Krwawienie po odstawienie zwykle występuje po 2-3 dniach stosowania placebo. Po skończeniu opakowania rozpoczyna się kolejne. Nawet jeśli krwawienie nadal występuje, należy rozpocząć kolejny cykl.

Przeciwwskazania do stosowania

Preparatu Daylette nie należy przyjmować jeśli występuje nadwrażliwość na jej składniki. Należy poinformować lekarza o wszystkich schorzeniach i przyjmowanych lekach. Nie zaleca się stosowania tego leku w przypadku chorób krążenia i zaburzeń żylno-zakrzepowych. Przyjmowanie leku zwiększa ryzyko wystąpienia chorób żylnych i tętniczych. Jeśli w trakcie przyjmowania leku wystąpią obrzęki kończyn, należy zaprzestać stosowania i skontaktować się z lekarzem. Przed rozpoczęciem kuracji lekarz poza wywiadem zleci przeprowadzenie badań, które mają wykluczyć ryzyko wystąpienia powikłań. Lek należy natychmiast odstawić jeśli w czasie jego przyjmowanie pacjentka zajdzie w ciąże.

Działania niepożądane

Do częstych działań niepożądanych należą: ból głowy, zawroty głowy, zmiany nastroju, tkliwość piersi, nudności, krwawienia lub brak miesiączki. Rzadziej pojawiają się takie jak: stany depresyjne, zaburzenia snu, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, zmiany skórne jak trądzik, wysypka, bóle pleców. Jeśli te objawy będą się utrzymywać, należy skontaktować się z lekarzem.

Gdzie kupić lek?

Jedno opakowania leku Daylette zawiera 28 tabletek do stosowania doustnego. Lek jest sprzedawany na receptę. Nie podlega on refundacji.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

Recenzje

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.