Dekristol Pro recepta online

Lek Dekristol Pro jest stosowany w celu leczenia niedoboru witaminy D oraz zapobieganiu ryzyka jego występowania. Lek jest dostępny na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Dla kogo jest ten lek?

Lek Dekristol Pro jest przeznaczony dla osób dorosłych. Jest stosowany w leczeniu niedoboru witaminy D, oraz u pacjentów w celu zapobiegania wystąpienia niedoboru. Dotyczy to pacjentów z grupy ryzyka, u których po przyjmowaniu małych dawek cholekalcyferolu nie przyniosło efektów.

Skład i działanie leku

Za działanie leku odpowiada substancja aktywna cholekalcyferol. Substancja czynna leku pomaga we wchłanianiu i metabolizmie wapnia i mineralizacji kości. Lek jest dostępny w formie twardych żelatynowych kapsułek. Tabletkę należy przyjmować w całości popijając wodą.

Dawkowanie leku

Dawkowanie leku jest ustalane przez lekarza, nie należy samodzielnie zmieniać dawki. Nadmiar witaminy D może prowadzić do różnych powikłań oraz działań niepożądanych, dlatego nie należy przekraczać przepisanej dawki. W leczeniu niedoboru witaminy D najczęściej dawka to 1 kapsułka raz w tygodniu przyjmowana przez ok. 8-12 tygodniu. Możliwe jest zmniejszenie dawki po 1 miesiącu. W leczeniu zapobiegania niedoborowi witaminy D należy stosować 1 tabletkę raz w tygodniu.

Kiedy nie stosować leku?

Leku nie należy podawać dzieciom i młodzieży poniżej 18 roku życia. Leku nie należy stosować, jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. Może to prowadzić do poważnych rekreacji alergicznych.

Działanie niepożądane

Podczas stosowanie leku mogą pojawić się działania niepożądane. Niezbyt często pojawiają się takie jak hiperkalcemia. Rzadko zmiany skórne (świąd, wysypka, pokrzywka). Jeśli pojawia się objawy takie jak obrzęk twarzy, trudności w oddychaniu należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Gdzie kupić lek?

Lek jest dostępny na receptę, można go kupić w większości aptek. Lek nie podlega refundacji.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

Recenzje

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.