Duac recepta online

(3 opinie klienta)
Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Duac żel – Opinie, Cena, Dawkowanie i Skutki Uboczne

Duac to popularny lek przeciwtrądzikowy, który zawiera klindamycynę i nadtlenek benzoilu. W tym artykule omówimy jego skład, działanie, sposób stosowania oraz opinie użytkowników. Dowiesz się także, ile kosztuje Duac i gdzie można go kupić.

Skład i działanie Duac żelu

Duac składa się z klindamycyny, która jest antybiotykiem stosowanym w leczeniu trądziku pospolitego, oraz nadtlenku benzoilu, który działa bakteriobójczo i normalizuje wydzielanie łoju. Konkretnie, w skład żelu wchodzi 10 mg klindamycyny oraz, w zależności od dawki, 30 lub 50 mg nadtlenku benzoilu (na 1 gram żelu). Jego działanie polega na hamowaniu wzrostu bakterii, zmniejszaniu tworzenia się sebum i złuszczaniu naskórka.

Cena Duac żelu

Cena Duac zależy od dawki i ilości żelu w opakowaniu. Na przykład, w lipcu 2023 roku cena opakowania 30 g żelu Duac 10 mg/30 mg wynosiła około 40 zł. Warto porównać ceny w różnych aptekach przed zakupem.

Jak stosować Duac? Dawkowanie i zalecenia

Duac żel można stosować u osób powyżej 12 roku życia i jest rekomendowany dla pacjentów z lekkimi do umiarkowanych zmianami trądzikowymi. Należy nakładać go na skórę dwa razy dziennie – rano i wieczorem, pokrywając wszystkie zmiany trądzikowe. Ważne jest, aby przed aplikacją dokładnie umyć i osuszyć twarz. Leczenie nie powinno trwać dłużej niż 12 tygodni.

Skutki uboczne i przeciwwskazania

Podczas stosowania Duac mogą wystąpić pewne skutki uboczne, takie jak podrażnienie skóry, pieczenie, zaczerwienienie, wysypka czy suchość skóry. W razie poważniejszych reakcji, takich jak silne reakcje alergiczne, należy skontaktować się z lekarzem. Żelu nie powinny stosować osoby poniżej 12 roku życia, osoby z nadwrażliwością na którykolwiek składnik oraz kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Opinie o Duac żelu

Opinie o Duac są różnorodne. Wielu pacjentów uważa, że jest to skuteczny lek przeciwtrądzikowy, ale niektórzy skarżą się na skutki uboczne, takie jak podrażnienie skóry.

Gdzie kupić Duac? Czy jest dostępny bez recepty?

Duac w postaci żelu można kupić w aptece, ale jest dostępny tylko na receptę.

Zamienniki Duac żelu

Jeśli szukasz zamienników dla Duac, warto rozważyć leki przeciwtrądzikowe zawierające klindamycynę i adapalen, takie jak Epiduo, Zineryt czy Duac 10 mg/20 mg.

Interakcje Duac z innymi lekami

Przed rozpoczęciem stosowania Duac, poinformuj lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach. Duac może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami, takimi jak antybiotyki, leki przeciwgrzybicze czy leki przeciwwirusowe.

Bezpieczeństwo stosowania leku w ciąży i karmieniu piersią

Duac jest przeciwwskazany w ciąży i karmieniu piersią. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji.

Podsumowanie

Jeśli masz jakiekolwiek pytania czy wątpliwości dotyczące Duac, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Pamiętaj, aby stosować lek zgodnie z zaleceniami i nie przerywać leczenia bez konsultacji z lekarzem.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

3 komentarze dla Duac recepta online

 1. Rafał Krajewski (zweryfikowany)

  Jestem bardzo zadowolony z usługi, pan doktor jest bardzo kompetentny i przyjazny. Wizyta online była wygodna i efektywna. Dostałem klarowne wyjaśnienia dotyczące mojego zdrowia i zalecenia medyczne. Polecam!

 2. Julian Zając (zweryfikowany)

  Konsultacja odbyła się w miłej i przyjaznej atmosferze, a lekarz był bardzo pomocny i kompetentny. Dziękuję za pomoc!

 3. Iza Szymczak (zweryfikowany)

  Syn gdzieś posiał receptę i potrzebował leków. Na szczęście wiedziałam, że można je także zamówić online. I w kilka minut już dostałam pin do recepty. Bardzo wygodna opcja.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.