Efevelon SR recepta online

(1 opinia klienta)

Efevelon SR jest w formie kapsułek stosowany w leczeniu depresji. Lek posiada inną budową niż tradycyjne leki antydepresyjne. Dostępny na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Za działanie leku odpowiada substancja czynna wanlafaksyna. Jej działanie polega na zwiększeniu aktywności neuroprzekaźników. Hamuje wychwyt zwrotny serotoniny. Działanie tej substancji nie powoduje popularnych działań niepożądanych w leczeniu antydepresantami, chodzi tu u działania takie jak działania uspokajające i reakcje układu sercowo naczyniowego.

Dla kogo jest ten lek?

Lek Efevelon SR jest stosowany u pacjentów w leczeniu epizodów dużej depresji, a także w ich zapobieganiu, w leczeniu zaburzeń lękowych, fobii społecznej i lęku napadowego.

Dawkowanie leku

Należy przestrzegać dawkowania zaleconego przez lekarza. Nie należy samodzielnie modyfikować dawki, ani decydować o odstawieniu leku. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem. U pacjentów w leczeniu depresji zalecana dawka początkowa to 75 mg na dobę. Dawkę można zwiększać stopniowo (co min. 2 tygodnie) do maksymalnej dawki 375 mg/dobę.

Leczenie trwa przynajmniej 6 miesięcy. W leczeniu zaburzeń lękowych i fobii społecznej, dawkowanie początkowe to 75 mg na dobę, można ją zwiększyć do 225 mg na dobę. W leczeniu lęku napadowego początkowa dawka to 37,5 mg na dobę można ją zwiększyć do 225 mg na dobę.

Kiedy nie stosować leku?

Leku Efevelon SR nie należy stosować jeśli u pacjenta występuje nadwrażliwość na składniki. Lek nie jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia. W czasie ciąży nie zaleca się stosowania leku. Nie należy stosować leku podczas stosowania inhibitorów MAO. Nie należy przekraczać zalecanej dawki.

Działania niepożądane

W przypadku stosowania tego leku do częstych działań niepożądanych należą: suchość w ustach, nudności, pocenie się. Często są to: zawroty głowy, obniżone libido, niezwykłe sny, drżenie, zmniejszenie łaknienia, zaparcia, wymioty, zaburzenia erekcji, zaburzenia krwawienia, problemy z oddawaniem moczu. Niezbyt często: zaburzenia smaku, zwiększenia masy ciała, biegunka, łysienie, omdlenia, zaburzenia równowagi, apatia.

Gdzie można kupić lek — Efevelon SR?

Preparat jest dostępny w większości aptek stacjonarnych, można także zamówić go z apteki internetowej. Lek jest dostępny na receptę. Lek jest dostępny w trzech dawkach – 37,5 mg, 75 mg i 150 mg. Lek jest refundowany.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Efevelon SR recepta online

 1. Marek Słowik (zweryfikowany)

  Dzięki zdalnej konsultacji lekarskiej mogłem uniknąć długiego oczekiwania na wizytę u lekarza POZ. Recepta była dostępna online, a lekarz udzielił mi precyzyjnej porady. To szybkie, proste i wygodne rozwiązanie dla pacjentów.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.