Ellaone do 120 h

(1 opinia klienta)

Ellaone do 120 h to lek tak zwanej antykoncepcji awaryjnej — tabletka dzień po. Lek należy zastosować do maksymalnie 120 godzin od stosunku w celu zapobieganiu przed ciążą. Dostępny na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Substancją czynną leku Ellaone jest octan uliprystalu. Jego działanie polega na opóźnieniu owulacji poprzez zmiany w aktywności progesteronu. Lek jest stosowany w celu zapobiegania zajścia w ciążę jeśli występuje obawa, że inne środki antykoncepcyjne mogły zawieść i w przypadku odbycia stosunku bez zabezpieczenia. Tabletkę można zażyć maksymalnie do 120 godzin. Im szybciej zostanie przyjęta, tym większa szansa na jej działanie.

Kiedy stosować?

Lek Ellaone jest zalecany jeśli w czasie stosunku doszło do pęknięcia lub zsunięcia się prezerwatywy, w przypadku pominięcia zażycia tabletki antykoncepcyjnej, a także po stosunku bez zabezpieczenia. Należy pamiętać, że jest to lek antykoncepcji awaryjnej, nie można go stosować jako stałą metodę antykoncepcyjną. Tabletka nie chroni też przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Kiedy nie stosować leku?

Leku Ellaone nie należy podawać pacjentkom, u których występuje nadwrażliwość na składniki preparatu. Należy poinformować lekarza o przyjmowanych lekach, ponieważ nie można stosować preparatu równocześnie z niektórymi z nich.

Działanie uboczne

Po przyjęciu preparatu mogą pojawić się działania uboczne. Część z nich ma objawy podobne do ciąży, dlatego jeśli nie pojawi się menstruacja, należy wykonać test ciążowy. Często pojawiają się takie działania uboczne jak bóle brzucha, uczucie dyskomfortu, bolesne miesiączkowanie, zawroty głowy, bóle głowy, bóle mięśni. Niezbyt często obfite miesiączki, suchość w ustach, biegunka, gazy, zaburzenia emocjonalne, trądzik, świąd.

Gdzie można kupić lek?

Antykoncepcja awaryjna jeszcze kilka lat temu była dostępna bez recepty. Teraz, aby kupić tabletkę trzeba mieć receptę. Bardzo ważny jest czas przyjęcia tabletki, im szybciej zostanie przyjęta, tym większa szansa, że będzie skuteczna. Lek jest dostępny w większych aptekach, nie jest refundowany.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Ellaone do 120 h

 1. Dorota Krajewska (zweryfikowany)

  Kontakt był rewelacyjny, a obsługa bardzo miła. Otrzymałam specjalistyczne porady oraz starannie dobrane leki, co bardzo mnie zadowoliło. Polecam tę formę pomocy medycznej!

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.