EllaOne recepta online

(1 opinia klienta)

Tabletka EllaOne to tak zwana “pigułka dzień po”. Po antykoncepcję awaryjną sięga się po stosunku bez zabezpieczenia lub w przypadku kiedy metoda zabezpieczenia mogła zawieść. Ta tabletka jest dostępna tylko na receptę, trzeba ją przyjąć maksymalnie do 5 dni po stosunku.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

EllaOne — skład i działanie

Substancja czynna tego leku — octan uliprystalu opóźnia owulacje przez modyfikację progesteronu. Tabletka ma za zadanie zabezpieczyć przed zapłodnieniem. Można ją przyjąć do 5 dni po odbytym stosunku. Im szybciej zostanie ona zażyta, tym większa będzie skuteczność. Lek ten jeszcze niedawno był dostępny bez recepty, jednak teraz, aby go kupić, konieczna jest wizyta u lekarza, który ją wystawi.

Stosowanie leku EllaOne

Ten lek to jedna tabletka, w której skład wchodzi 30 mg substancji aktywnej. Lek należy przyjąć jak najszybciej po odbytym stosunku, jeśli mamy obawy co do skuteczności zabezpieczenia — np. Pominięcie tabletki, pęknięcie prezerwatywy, lub całkowity brak jakiejkolwiek metody antykoncepcyjnej. Maksymalny czas kiedy można ją przyjąć to 5 dni od stosunku, czas ten wiąże się z okresem żywotności plemników, które mogą spowodować zapłodnienie. Po zażyciu tabletki zaleca się wizytę kontrolną u ginekologa, aby sprawdzić, czy lek zadziałał skutecznie. Jeśli po zażyciu w ciągu 3 godzin pojawią się wymioty, należy przyjąć kolejną tabletkę. Lek ten nie jest lekiem aborcyjnym — nie można do stosować jeśli kobieta była już w ciąży. Nie jest to także standardowy lek antykoncepcyjny. Jego stosowanie zaleca się tylko w awaryjnych sytuacjach. Po zażyciu EllaOne może wystąpić przesunięcie menstruacji o kilka dni.

Przeciwwskazania

Leku EllaOne nie można stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie ma przeciwwskazań do stosowania go u nastolatek dojrzałych płciowo. Z uwagi na swoje bezpieczeństwo należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach. Skuteczność leku może być mniejsza jeśli kobieta chorowała na zapalenie narządów rodnych lub wystąpiła u niej wcześniej ciąża pozamaciczna.

Skutki uboczne EllaOne

Po zażyciu tabletki mogą pojawić się skutki uboczne takie jak wymioty, biegunka, ból brzucha, uczucie rozdrażnienia. Często pojawiają się także zawroty głowy, bóle pleców, wahania nastroju i uczucie zmęczenia. Do rzadkich skutków ubocznych należą ból podczas stosunku, świąd narządów płciowych.

Gdzie kupić ten lek – e-recepta?

Tabletka „dzień po” EllaOne jest dostępna tylko na receptę. Lek jest dostępny w większości aptek. Lek nie jest refundowany.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla EllaOne recepta online

 1. Magdalena Wójcik (zweryfikowany)

  Jestem bardzo zadowolona z pomocy medycznej, którą otrzymałam. Obsługa była bezproblemowa, a forma pomocy szybka i skuteczna. Polecam gorąco!

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.