Emanera recepta online

(2 opinie klienta)

Lek Emanera jest stosowany w leczeniu choroby refleksowej żołądka. Substancja czynna — ezomeprazol zmniejsza wydzielanie kwasów żołądkowych. Lek nie jest probiotykiem, należy jednak do grupy leków osłonowych. Wydawany tylko na receptę, jest objęty częściową refundacją.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie

Głównym składnikiem leku Emanera jest substancja czynna ezomeprazol w postaci dwuwodnej soli magnezowej. Lek należy do grupy inhibitorów pompy protonowej. Jego działanie polega na blokowaniu enzymów, przez co następuje hamowanie wytwarzania kwasu solnego i zmniejszenie kwasowości soku żołądkowego. Lek jest stosowany w leczeniu choroby refleksowej żołądka, w zapobieganiu nawrotom, w leczeniu choroby wrzodowej żołądka, a także w chorobie Zollingera Ellisona, która polega na tworzeniu się i powracaniu uporczywych wrzodów trawiennych.

Dawkowanie leku

Należy przestrzegać dawkowania zaleconego przez lekarza. Bez konsultacji nie należy przerywać kuracji, ani zmniejszać czy zwiększać dziennej dawki. W zależności od schorzenia przyjmowana dawka to 20-40 mg na dobę, w przypadku choroby Zollingera Ellisona dawka początkowa to 40 mg przyjmowana dwa razy dziennie, oraz jej zwiększenie do dawki 80-160 mg na dobę. Lek jest przeznaczony dla osób powyżej 12 roku życia. Kapsułki dojelitowe występują w dwóch dawkach – 20 i 40 mg. W czasie trwania leczenia należy zostawać pod opieką lekarza, konieczne są wizyty kontrolne. Lek nie jest probiotykiem.

Kiedy nie można go stosować?

Leku Emanera nie można stosować jeśli występuje nadwrażliwość lub uczulenia na którykolwiek z jego składników. Nie powinno się go przyjmować przy jednoczesnej kuracji lekiem antywirusowym, który zawiera atanazawir. Leku nie powinno się przyjmować w czasie karmienia piersią. Podczas wywiadu lekarskiego należy poinformować o wszystkich schorzeniach oraz przyjmowanych lekach, aby wykluczyć ryzyko powikłań.

Możliwe działania niepożądane

Do najczęściej występujących skutków obocznych należą: bóle głowy, zawroty głowy, problemy ze snem, wymioty, biegunki, zaparcia. Rzadziej obserwuje się takie jak zanurzenia hepatologiczne, depresja, zaburzenia smaku, rumień. Jeśli te objawy nie będą ustępować lub będą się nasilać warto skonsultować się z lekarzem.

Gdzie kupić lek – e-recepta?

Lek Emanera jest dostępny w dwóch dawkach (20 i 40 mg). Można go kupić w każdej aptece, rek podlega refundacji. Jest dostępny tylko na receptę.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

2 komentarze dla Emanera recepta online

 1. Andrzej Czerwiński (zweryfikowany)

  Byłem mile zaskoczony profesjonalizmem i empatią lekarza podczas zdalnej konsultacji. Moje pytania zostały odpowiednio rozwiązane, a recepta była wystawiona szybko i sprawnie. To nowoczesne rozwiązanie, które warto wykorzystać.

 2. Agnieszka Wróbel (zweryfikowany)

  Kiepsko się czułam i musiałam odwołać wizytę w przychodni, ale potrzebowałam recepty. Znalazłam tę opcję i stwierdziłam, że sprawdzę. To mega dobra rzecz. Niech każdy sobie zapisze a sytuacje awaryjne i nie tylko.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.