Escapelle recepta online

(1 opinia klienta)

Escapelle to doustny lek stosowany w antykoncepcji awaryjnej, czyli jeśli doszło do stosunku bez zabezpieczenia lub mamy wątpliwości czy metoda zabezpieczenia była skuteczna. Substancją aktywną  tabletki “dzień po” jest lewonorgester. Należy ją przyjąć do 72 godzin od stosunku.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Lek ten jest przeznaczony do stosowania kiedy doszło do stosunku bez zabezpieczenia lub jeśli zabezpieczenie zawiodło. Można go przyjąć maksymalnie do 72 godzin od stosunku, lek jest wydawany tylko na receptę. Jego składniki aktywny — lewonorgester oddziałowuje na proces uwalniania komórki jajowej. Jest to lek hormonalny. Jego stosowanie zaleca się tylko w nagłych przypadkach. Zalecana jest także po ok. 3 tygodniach wizyta u ginekologa, aby upewnić się o jego skutecznym działaniu. Lek Escapelle nie zapewnia ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Stosowanie leku

Zaleca się przyjęcie Escapelle w ciągu 12 godzin po stosunku. Najpóźniej po upływie 72 godzin. To jedna tabletka, a jej szybsze przyjęcie zwiększa skuteczność. Jeśli w ciągu trzech godzin po przyjęciu u pacjentki wystąpią wymioty, zalecane jest przyjęcie jeszcze jednej tabletki. W przypadku jeśli kobieta stosuje kurację antykoncepcyjną, nie powinna jej przerywać i przyjmować tabletki zgodnie z zaleceniami.

Działania niepożądane

Lek Escapelle jest lekiem hormonalnym i jak każdy preparat, może wywoływać skutki uboczne. Najczęściej pojawiające się to: nudności, ból w podbrzuszu, nieregularne krwawienie, ból głowy. Do często występujących należą też wymioty, biegunka. Rzadko pojawiają się wysypka i pokrzywka. Jeśli te objawy nie ustąpią lub będą się nasilać konieczne, jest skonsultowanie tego z lekarzem.

Przeciwwskazania do stosowania

Leku Escapelle nie można stosować w przypadku nadwrażliwości na żaden składnik. Lek nie jest lekiem aborcyjnym, nie stosuje się go kiedy kobieta jest w ciąży. W przypadku chorób i stosowania leków trzeba poinformować o tym lekarza. Preparatu nie powinno się łączyć z lekami na padaczkę. Leku nie powinny przyjmować kobiety z chorobami jelita cienkiego, problemami z wątrobą oraz jeśli pacjentka miała ciążę pozamaciczną. Nie zaleca się przyjmowania tabletki przed pojawianiem się pierwszej miesiączki.

Gdzie kupić lek — e-recepta?

Lek jest dostępny tylko na receptę. W przypadku Escapelle ważne jest jak najszybsze zażycie tabletki. Lek jest dostępny w większość aptek. Nie jest objęty refundacją.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Escapelle recepta online

 1. Justyna Kaczmarek (zweryfikowany)

  Obsługa pacjenta była bardzo dobra i fachowa. Czułam się zaopiekowana na wysokim poziomie. Polecam w 100%!

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.