Euthyrox N75 recepta online

Lek Euthyrox N75 jest stosowany w przypadku pacjentów z brakiem lub niedoborem naturalnego hormonu tarczycy. Wykorzystywany wspomagająco w nadczynności tarczycy ma zahamować jej powiększanie się. Lek stosuje się także w kuracji pooperacyjnej po usunięciu tarczycy.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i wskazania do stosowania

W skład leku wchodzi lewotyroksyna sodowa, która jest syntetycznym hormonem tarczycy. Jej działanie jest takie samo jak naturalnie występujących w organizmie hormonów. Lek jest stosowany w przypadku niedoboru tych hormonów w organizmie, ale także jest zalecany dla pacjentów po usunięciu wola. Ma także zapobiegać nawrotom po operacji.

Dawkowanie leku

W przypadku tego leku jak i wielu innych należy przestrzegać dawkowania przepisanego przez lekarza, nie wolno samemu decydować o zmianie dawki czy zaprzestaniu kuracji. Dobór dawki po szczegółowym wywiadzie medycznym jest zależny od stanu zdrowia pacjenta. Lek można także podawać dzieciom oraz noworodkom. W ich przypadku rekomenduje się rozpuszczenie w małej ilości wody. Leczenie na ogół zaczyna się od mniejszych dawek, które są stopniowo zwiększane. Początkowa dawka to 25 ug (mikrogram), zwiększana co kilka tygodni. W przypadku osób z innymi schorzeniami należy zwiększać dawkę wolniej. Maksymalna dawka to 300 ug na dobę. Nie należy pomijać dawek.

Przeciwwskazania do stosowania

Leku nie należy stosować w przypadku osób po świeżo przebytym zawale, a także jeśli występuje zapalenie mięśnia sercowego. Podobnie w przypadku pacjentów z nieleczoną niedoczynnością kory nadnerczy i nieleczonej nadczynności tarczycy. Jeśli przyjmujemy inne leki, należy o tym poinformować lekarza. Preparatu nie można przyjmować jeśli występuje uczulenie lub nadwrażliwość na którykolwiek składnik.

Jakie mogą być skutki oboczne?

Stosowanie leku Euthyrox N75 tak jak innych leków może wiązać się z wystąpieniem skutków ubocznych. Do tych, które występują, najczęściej należą niepokój, spadek masy ciała, uczucie rozdrażnienia, senność, a także bóle głowy, bóle w klatce piersiowej. Osoby chorujące na cukrzyce mogą zauważyć spadki cukru, wtedy należy skonsultować się z lekarzem oraz dobrać inne dawkowanie leku.

Gdzie lek jest dostępny – e-recepta?

Preparat jest dostępny w każdej aptece. Jest sprzedawany tylko na ważną receptę. Lek jest objęty refundacją. Sprzedawany w opakowaniach po 50 lub 100 tabletek.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

Recenzje

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.