Evra recepta online

(2 opinie klienta)

Evra to preparat w postaci plastrów przeznaczony dla kobiet w wieku rozrodczym. To złożony lek antykoncepcyjny zawierający estrogen i progestagen. W celu prawidłowego działania należy ściśle przestrzegać zalecanego stosowania. Plastry Evra dostępne są na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie

Plastry Evra mają w swoim składzie substancje czynne takiej jak syntetyczne pochodne hormonalne-norelgestromin i etynyloestradiol. Poprzez hamowanie wydzielania gonadotropin na skutek działania estrogenu i progestagenu dochodzi to hamowania jajeczkowania, co zapobiega zajściu w ciążę. Dodatkowo plastry przyczyniają się także do zmiany śluzu.

Stosowanie

Należy przestrzegać stosowania plastrów rekomendowanego przez specjalistów. Zwiększenie lub zmniejszenie dawki może zahamować, lub zmniejszyć ich skuteczność. W każdym opakowaniu są trzy plastry. Ich stosowanie zaczyna się w ten sam dzień tygodnia, plaster od razu powinien zostać zastąpiony kolejnym. Plastry Evra zmienia się w 8 i 15 dniu cyklu. Tydzień przerwy w stosowaniu zaczyna się w 22 dniu cyklu. Przerwa przed kolejnym przyklejeniem nie może być większa niż 7 dni. Nie wolno także przesuwać tego terminu jeśli jeszcze nie pojawiało się krwawienie po odstawieniu lub jeśli jeszcze trwa. Warto zapytać o szczegóły stosowania lekarza prowadzącego. Plastry należy przyklejać na osuszoną skórę — okolice pośladków, brzucha, ramienia. Nie należy ich naklejać na miejsca ze zmianami skórnymi, jak wysypka czy podrażnienia.

Przeciwwskazania

Ten preparat jest przeznaczony dla kobiet w wieku 18-45 lat, w okresie rozrodczym. W przypadku osób o wadze powyżej 90 kg działanie plastrów może być nieskuteczne. Do przeciwwskazań do stosowania należy: zakrzepica żylna, zatorowość płuc, przebyty zawał serca, migrena, wysokie nadciśnienie. Należy poinformować lekarza o schorzeniach i przyjmowanych lekach. Nie zaleca się stosowania preparatu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników.

Skutki uboczne

W przypadku stosowania każdego leku mogą pojawić się skutki uboczne. Jeśli ich występowanie nie będzie ustępować i będzie się nasilać, należy skonsultować się z lekarzem. Wśród nich występują takie jak: objawy choroby żylno-zatorowej, ból i obrzęk nóg, ból w klatce piersiowej, duszności, kaszel. Mogą wystąpić także zaburzenia mowy i widzenia. Do innych skutków ubocznych należą — tkliwość piersi, nudności, trądzik, bolesne miesiączki, podrażnienie skóry, upławy z pochwy. Plastrów Evra nie zaleca się do stosowania w przypadku ciąży i karmienia piersią.

Gdzie można kupić lek – e-recepta?

Plastry Evra są dostępne na receptę i można je kupić w każdej aptece. Lek nie jest objęty refundacją.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

2 komentarze dla Evra recepta online

 1. Julia Nowicka (zweryfikowany)

  Wspaniała, merytoryczna konsultacja i pomoc Pana Doktora. Dziękuję serdecznie i polecam. Szybko, bez oczekiwania na rejestrację, a przede wszystkim profesjonalnie.

 2. Krystyna Lis (zweryfikowany)

  Uratowało mnie to na wyjeździe. Brakło mi leków, a muszę je zażywać codziennie. Szybko i za pomocą telefonu udało mi się zamówić receptę i za godzinę byłam już w aptece.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.