Fluconazole Polfarmex 150 mg recepta online

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Co to jest Fluconazole Polfarmex 150 mg?

Fluconazole Polfarmex 150 mg to lek przeciwgrzybiczy z grupy triazoli. Jest skuteczny przeciwko różnym rodzajom grzybów, takim jak Candida, które mogą powodować infekcje w różnych częściach ciała. Lek działa poprzez hamowanie syntezy ergosterolu, kluczowego składnika błony komórkowej grzybów, co prowadzi do ich śmierci.

Działanie i Zastosowanie

Fluconazole Polfarmex 150 mg jest zazwyczaj stosowany w leczeniu grzybicy pochwy, ale może być także używany w leczeniu innych infekcji grzybiczych, takich jak grzybica jamy ustnej i gardła. Jego działanie polega na niszczeniu struktury komórkowej grzybów, co prowadzi do ich eliminacji z organizmu.

Dawkowanie i Sposób Użycia

Lek należy przyjmować doustnie, na pusty żołądek. Standardowa dawka to 150 mg raz na dobę przez 1 dzień, jednak w niektórych przypadkach lekarz może zalecić inne dawkowanie. Należy przestrzegać zaleceń lekarza i nie przekraczać zalecanej dawki.

Skutki Uboczne i Ostrzeżenia

Podobnie jak wszystkie leki, Fluconazole Polfarmex 150 mg może powodować skutki uboczne, w tym bóle głowy, biegunkę, nudności i wymioty. Jeśli wystąpią jakiekolwiek niepożądane reakcje, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Leku nie należy stosować w przypadku uczulenia na fluconazol lub inne składniki preparatu.

FAQ: Często Zadawane Pytania

Czy Fluconazole Polfarmex 150 mg jest dostępny bez recepty?

Nie, lek jest dostępny tylko na receptę, którą można uzyskać po konsultacji z lekarzem online przez naszą stronę.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku?

Leku nie powinny stosować osoby uczulone na fluconazol lub inne składniki preparatu, oraz kobiety w ciąży i karmiące piersią bez konsultacji z lekarzem.

Czy mogę spożywać alkohol podczas leczenia?

Podczas leczenia Fluconazole Polfarmex 150 mg należy unikać spożywania alkoholu, gdyż może to zwiększyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Czy mogę stosować Fluconazole Polfarmex 150 mg podczas ciąży?

Stosowanie Fluconazole Polfarmex 150 mg podczas ciąży powinno być omówione z lekarzem, aby dokładnie ocenić korzyści i potencjalne ryzyka. Lekarz może zalecić alternatywne leczenie, jeśli uzna, że jest to konieczne.

Jak długo trwa leczenie Fluconazole Polfarmex 150 mg?

Zalecany czas trwania leczenia może się różnić w zależności od rodzaju i nasilenia infekcji. Zazwyczaj jedna dawka 150 mg jest wystarczająca, aby zwalczyć infekcję grzybiczą pochwy. Inne infekcje mogą wymagać dłuższego leczenia.

Czy Fluconazole Polfarmex 150 mg jest bezpieczny dla dzieci?

Lek może być stosowany u dzieci, ale dawkowanie i czas trwania leczenia powinny być ściśle kontrolowane przez lekarza. Zawsze ważne jest, aby ścisłe przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących leczenia dzieci.

Czy Fluconazole Polfarmex 150 mg jest skuteczny przeciwko wszystkim rodzajom grzybów?

Fluconazole Polfarmex 150 mg jest skuteczny przeciwko wielu rodzajom grzybów, takim jak Candida, ale nie wszystkim. W razie wątpliwości co do skuteczności leku przeciwko konkretnej infekcji grzybiczej, warto skonsultować się z lekarzem.

Czy mogę prowadzić pojazdy podczas stosowania leku?

Niektóre osoby mogą doświadczyć zawrotów głowy lub senności podczas stosowania Fluconazole Polfarmex 150 mg. Jeśli dostrzeżesz u siebie te objawy, nie prowadź pojazdów ani nie obsługuj maszyn, dopóki objawy nie ustąpią.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

Recenzje

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.