Flucorta recepta online

Lek Flucorta jest lekiem przeciwgrzybiczym przeznaczonym do stosowania ogólnego. Substancją czynną leku jest fluanazol. Lek jest dostępny na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Za działanie leku odpowiada substancja czynna flukanazol. Ma on działanie przeciwgrzybicze, i bardzo dobrze sprawdza się w leczeniu drożdżaków, kryptokoków oraz innych grzybów. Jego działanie polega na hamowaniu substancji koniecznej do rozwoju grzybów, przez co błona komórkowa ulega uszkodzeniu i następuje śmierć komórki grzyba.

Dla kogo jest ten lek?

Lek Flucorta jest stosowany w leczeniu kandydozy pochwy, jamy ustnej, przełyku, dróg moczowych, w leczeniu kandydozy układowej, kryptokokowym zapaleniu opon rdzeniowo-mózgowych. Lek jest też stosowany w leczeniu grzybicy skóry, paznokci, a także w zapobieganiu kandydozy u pacjentów po przeszczepie szpiku kostnego.

Kiedy nie stosować leku?

Leku Flucorta nie należy stosować jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. Leku nie można także łączyć z niektórymi preparatami, dlatego należy poinformować lekarza o przyjmowanych lekach, w tym tych bez recepty.

Dawkowanie leku

Bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarza co do dawkowania leku. Nie należy samodzielnie decydować o zmianie przyjmowania leku, może to prowadzić do powikłań lub zawrotów zakażeń. Dawkowanie w leczeniu kandydozy pochwy w przypadku dzieci powyżej 13 roku życia i osób dorosłych to 150 mg (30 ml) syropu jednorazowo. W przypadku kandydozy jamy ustnej dawka to 50 mg (10 ml) raz na dobę przez 7-14 dni. Możliwe jest zwiększenie dawki do 20 mg raz na dobę. Szczegółowe dawkowanie w przypadku poszczególnych schorzeń jest ustalane przez lekarza.

Możliwe działania niepożądane

W przypadku stosowania tego leku Flucorta mogą pojawić się działania niepożądane. Na ogół korzyści z przyjmowania leku są jednak większe. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem. Do działań niepożądanych należą: nudności, wymioty, biegunka, wzdęcia, suchość w ustach, niestrawność, zmiany parametrów hematologicznych, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych.

Gdzie można kupić lek?

Lek Flucorta jest dostępny w większości aptek, można go kupić na podstawie ważnej recepty. Lek jest dostępny w opakowaniach po 7 tabletek 0 100 mg, 200 mg, 50 mg, i 14 tabletek – 50 mg, 200 mg. Lek nie jest refundowany.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

Recenzje

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.