Frimig recepta online

Frimig to lek stosowany w leczeniu migreny. Tabletki zawierają substancję czynną – sumatryptan. Preparat jest dostępny tylko na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Frimig – co zawiera lek?

Za działanie preparatu Frimig odpowiada jego substancja czynna sumatryptan. Stosowany jest w leczeniu migreny z aurą lub bez. Podczas działania, lek zmniejsza rozszerzenie naczyń krwionośnych, co wpływa łagodząco na objawy napadu migrenowego – łagodzi ból, ale wpływa też na łagodzenie takich objawów jak nadwrażliwość na światło, dźwięki, wymioty.

Kiedy nie stosować leku?

Istnieją przeciwwskazania do stosowania preparatu. Leku nie należy stosować jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki, a także u osób po zawale mięśnia sercowego, z chorobą niedokrwienną serca, dławicą piersiową, chorobą naczyń obwodowych, po udarze, z nadciśnieniem tętniczym.

Jak przyjmować tabletki?

Należy przestrzegać dawkowania zaleconego przez lekarza. Tabletki należy przyjąć, kiedy pacjent poczuje zbliżający się napad migreny. Na ogół stosowana dawka to jedna tabletka 50 mg. Lek jest dostępny także w wariancie 100 mg, lekarz może zdecydować o stosowaniu takiej dawki.

Jak szybko działa lek?

Lek Frimig ma dość szybkie działanie. Nie należy przyjmować kolejnej tabletki jeśli nie zacznie ustępować. Jeśli objawy ustąpią i nastąpi ich nawrót, możliwe jest przyjęcie kolejnej tabletki, po min. 2 godzinach odstępu od przyjęcia pierwszej. W razie konieczności pacjent może zastosować inne tabletki takie jak paracetamol, kwas acetylosalicylowy, niesteroidowe leki przeciwzapalne.

Działania niepożądane

Podczas stosowania każdego leku mogą pojawić się działania niepożądane. Należy pamiętać, że na ogół korzyści ze stosowania leku je przewyższają. Jeśli pojawią się te, mogące świadczyć o ostrej reakcji alergicznej (reakcje alergiczne skóry jak czerwone plamy i bąble, grudki na skórze, obrzęk powiek, twarzy, świszczący oddech, trudności w oddychaniu, ucisk w klatce, nierówne bicie serca), należy jak najszybciej skorzystać z pomocy lekarza. Inne działania niepożądane, to często: dzwonienie w uszach, zawroty głowy, senność, zaburzenia czucia, przemijające zwiększenie ciśnienia tętniczego, nudności, wymioty, uczucie zimna, gorąca, zmęczenie. Bardzo rzadko: niewielkie zaburzenia badań czynnościowych wątroby. Lista działań, które występują z częstością nieznaną, znajduje się na ulotce dołączonej do opakowania.

Cena i dostępność leku

Lek Frimig jest dostępny w wariancie 50 mg i 100 mg. Lek jest dostępny w większości aptek, nie jest refundowany. Preparat jest dostępny tylko na receptę, cena leku (2 tabletki 50 mg) to ok. 16 złotych.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

Recenzje

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.