Furaginum Teva recepta online

Furaginum Teva to lek stosowany w leczeniu zapalenia dróg moczonych. Substancją czynną leku jest furazydyna, która ma silne działania przeciwbakteryjne. Lek jest dostępny na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i zastosowanie

Lek Furaginum Teva jest stosowany w leczeniu infekcji bakteryjnych dróg moczowych. Za jego działanie odpowiada substancja czynna — furazydyna, zaliczana do pochodnych nitrofurantu. Preparat jest stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych, kiedy poprzednie leczenie nie przyniosło efektu. Działanie polega na hamowaniu syntezy białek bakteryjnych oraz doprowadzeniu do ich śmierci.

Dawkowanie leku

Ten lek jest dostępny w formie tabletek przyjmowanych doustnie. Nie należy przekraczać dawkowania zaleconego przez lekarza. Dawkowanie w przypadku osób dorosłych to zazwyczaj 100 mg cztery razy na dobę w pierwszy dzień i 100 mg 3 razy na dobę w kolejne. Czas kuracji wynosi zazwyczaj 7-10 dni. Jeśli jednak objawy nie ustąpią, należy skonsultować się z lekarzem. W leczeniu dzieci od 2 do 14 roku życia dawkowanie to 5-7 mg na kilogram masy ciała.

Działania niepożądane

W przypadku stosowania każdego preparatu mogą pojawić się działania niepożądane. Należy jednak pamiętać, że korzyści ze stosowania leku je przewyższają. W przypadku leku Furaginum Teva mogą pojawić się takie działania niepożądane jak: bóle głowy, zawroty głowy, senność, zaburzenia widzenia. Mogą także pojawić się wymioty, nudności, zmniejszenie łaknienia, biegunki. Rzadko pojawia się świąd, pokrzywka, rumień. Jeśli te objawy nie będą ustępować, należy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Leku nie można stosować u osób chorych na polineuropatię obwodową, niewydolność nerek. Preparatu nie należy podawać dzieciom do ukończenia 3 miesiąca życia. W przypadku kobiet w ciąży nie należy stosować leku w I trymetrze oraz w przypadku ciąży donoszonej. Należy poinformować lekarza o wszystkich schorzeniach i przyjmowanych lekach.

Gdzie kupić?

Ten lek można kupić w większości aptek, nie ma problemy z jego dostępnością. Furaginum Teva jest sprzedawany tylko na receptę. Jest sprzedawany w opakowaniach 30 tabletek 50 lub 100 mg. Lek jest refundowany.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

Recenzje

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.