Helicid 20 recepta online

(1 opinia klienta)

Lek Helicid hamuje wydzielanie kwasu solnego w soku żołądkowym, jest stosowany w leczeniu choroby wrzodowej dwunastnicy i w zapobieganiu jej nawracaniu. Lek jest dostępny na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Za działanie leku odpowiada substancja czynna omeprazol, lek z grupy inhibitorów pompy protonowaj. Jego działanie polega na blokowaniu enzymów w komórkach błony śluzowej żołądka i zmniejszeniu kwasowości soku żołądkowego.

Dla kogo jest ten lek?

Lek Helicid 20 jest przeznaczony do leczenia osób z chorobami wrzodowymi dwunastnicy, w zapobieganiu nawrotom choroby wrzodowej dwunastnicy, w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i zapobieganiu jej nawrotom. Lek jest także podawany osobom w leczeniu refluksowego zapalenia przełyku.

Dawkowanie leku

Należy przestrzegać dawkowania zaleconego przez lekarza. Należy go poinformować o wszystkich przyjmowanych lekach, w tym tych bez recepty. W leczeniu choroby wrzodowej dwunastnicy dawkowanie to 20 mg raz na dobę przez 2- 4 tygodnie. W leczeniu nawrotów choroby wrzodowej dwunastnicy, dawkowanie to 20 mg raz na dobę, jednak lekarz może zmienić tę dawkę na 10 lub maksymalnie 40 mg na dobę. U pacjentów z chorobą wrzodową żołądka dawka to 20 mg raz na dobę, możliwe jest podawanie maksymalnie 40 mg na dobę przez czas 4-8 tygodniu. W zapobieganiu nawrotom dawkowanie to 10-40 mg na dobę.

Kiedy nie stosować leku?

Leku Helicid 20 nie należy stosować jeśli u pacjenta występuje nadwrażliwość na jego składniki. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach.

Działania niepożądane

W przypadku stosowania tego leku mogą wystąpić działania niepożądane. Jeśli nie będą ustępować i zaczną się nasilać, należy skonsultować się z lekarzem. Często pojawiają się takie działanie niepożądane, jak nudności, wymioty, biegunka, bezsenność, zaburzenia równowagi.

Gdzie można kupić lek?

Lek jest dostępny w większości aptek stacjonarnych i internetowych. Sprzedawany jest w opakowaniach o różnych pojemnościach. Lek jest dostępny na receptę, jest refundowany.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Helicid 20 recepta online

 1. Jerzy Król (zweryfikowany)

  Zdalna konsultacja lekarska jest także świetnym rozwiązaniem dla rodziców, którzy nie muszą teraz wychodzić z domu z chorym dzieckiem, ale mogą uzyskać poradę lekarską online. To oszczędza czas i stres związany z wizytą w przychodni.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.