Heviran recepta online

Heviran to lek o działaniu przeciwwirusowym stosowany głównie w leczeniu opryszczki. Składniki czynne nie tylko mają zwalczać wirusy, ale także zapobiegać ich nawrotom. Lek, którego substancją czynną jest acyklowir dostępny w formie tabletek stosowanych doustnie. Wydawany wyłącznie na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Heviran – jak działa?

Substancje aktywne zawarte w tym leku zwalczają namnażanie wirusów. Jego działanie przeciwwirusowe sprawia, że zatrzymuje ten proces na poziomie DNA komórek. Ponieważ lek jest wydalany przez nerki, w zależności od stanu zdrowia pacjenta może to trwać od 3 do 20 godzin. Głównie ten lek jest stosowany w leczeniu opryszki pospolitej, ale także ma działanie zapobiegające jej nawrotem. Zalecany jest także dla osób, z opryszczką narządów rodnych oraz w leczeniu ospy oraz półpaśca.

Dawkowanie leku

Lek ten jest wydawany na receptę i należy przestrzegać dawkowania rekomendowanego przez lekarza. W leczeniu opryszki jest to dawka 200 mg, przyjmowana 5 razy dziennie. U osób, które mają zaburzenia wchłaniania z układu pokarmowego dawka ta może zostać zwiększona. Leczenie trwa najczęściej 5 dni, jednak jeśli objawy nie będą ustępowały, lekarz może zdecydować o jego wydłużeniu. W przypadku leczenia ospy oraz półpaśca dawka to 800 mg przyjmowana 5 razy na dobę. Czas kuracji to 7 dni. Lek jest przeznaczony dla dzieci powyżej 2 roku życia i dorosłych.

Jakie mogą być działania niepożądane?

Podczas przyjmowania leku, a zwłaszcza w przypadku osób cierpiących na zaburzenie pracy nerek należy przyjmować dużą dawkę płynów. Wśród skutków ubocznych, które należy od razu skonsultować z lekarzem występują reakcje alergiczne na skórze oraz problemy z oddychaniem. Inne stuki uboczne to bóle i zawroty głowy, ogóle zmęczenie, biegunka, gorączka. Jeśli działania niepożądane nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem.

Gdzie kupić?

Lek jest wydawany tylko na receptę. Jest dostępny w aptekach, lek znajduje się na liście kwalifikujący go do refundacji. Do kupienia jest także Heviran maść to stosowania zewnętrznego.

Przeciwwskazania

Leku nie należy przyjmować jeśli pacjent jest uczulony na którykolwiek składnik leku. Nie zaleca się stosowania w czasie ciąży i karmienia piersią. Osoby z zaburzeniami pracy nerek powinny szczególnie zadbać o nawodnienie, aby uniknąć powikłań.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

Recenzje

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.