Histigen recepta online

Lek Histigen jest stosowany w leczeniu zawrotów głowy. Substancją czynną leku jest betahistyna. Preparat w formie tabletek. Dostępny jedynie na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Substancją aktywną leku jest betahistyna, która jest syntetycznym analogiem histaminy. Jej działanie polega na blokowaniu receptorów histaminowych H3 w układzie nerwowym, a także na aktywowaniu receptorów H1. Dzięki temu wydzielania histaminy jest nasilone, a jej działanie pozwala na zwiększaniu przepływu krwi w okolicy ślimaka ucha.

Dla kogo jest ten lek?

Lek Histigen jest stosowany u pacjentów z zawrotami głowy i w przypadku choroby Meniere’a, w której występuję zawroty głowy, wymioty i nudności, a także u pacjentów z szumami usznymi. Lek jest przeznaczony dla osób powyżej 18 roku życia.

Stosowanie leku

Nie należy samodzielnie modyfikować dawki zaleconej przez lekarza. Jeśli pojawią się wątpliwości co do jego stosowania, należy skonsultować się z lekarzem. W leczeniu dorosłych początkowo podawane jest dawka 8-16 mg 3 razy na dobę, możliwe jest także dawkowanie 12-24 mg dwa razy na dobę. Nie należy przyjmować większej dawki niż 48 mg na dobę.

Przeciwwskazania do stosowania preparatu

Leku Histigen nie należy stosować, jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. Leku nie należy podawać dzieciom i młodzieży przed ukończeniem 18 roku życia. Zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności u osób z chorobą wrzodową, astmą oskrzelową.

Działania niepożądane

Podczas stosowania leku mogą pojawić się działania niepożądane. Jednak na ogół korzyści ze stosowania leku je przewyższają. Często pojawiają się takie jak bóle głowy, nudności, zaburzenia trawienia. Mogą też pojawić się zaburzenia żoładowo-jelitowe.

Gdzie można kupić lek?

Lek Histigen jest dostępny na receptę. Można go kupić w większości aptek. Lek nie jest refundowany.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

Recenzje

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.