Hitaxa recepta online

(3 opinie klienta)

Hitaxa to lek przeciwalergiczny dostępny w formie tabletek i roztworu doustnego. Lek jest stosowany w leczeniu alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, a także w przypadku pokrzywki.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie

Substancją czynną tego leku jest desloratydyna, dzięki której lek posiada właściwości antyalergiczne. Substancja ta jest antagonistą histaminy, jej działanie polega na oddziaływaniu na obwodowe receptory H1. Preparat łagodzi objawy, występujące przy zapaleniu błony śluzowej nosa. Łagodzi katar sienny, redukuje wydzielinę z nosa, łagodzi także objawy takie jak kichanie, swędzenie w gardle. Lek Hitaxa jest także wykorzystywany w leczeniu pokrzywki i łagodzi uczucie swędzenia skóry.

Kiedy stosować lek?

Lek Hitaxa jest stosowany w łagodzeniu objawów alergicznego zapalenia nosa oraz w przypadku pokrzywki. Preparat jest przeznaczony dla dzieci powyżej 1 roku życia i dorosłych.

Dawkowanie preparatu

Ten lek jest dostępny w dwóch formach — roztworu oraz tabletek, ulegających rozpadowi w jamie ustnej. W przypadku dzieci powyżej 12 roku życia i dorosłych dawkowanie najczęściej wynosi 5 mg na dobę. Odpowiada to 10 ml roztworu lub 1 tabletce 5 mg. Dzieci od 11 do 16 roku życia powinny przyjmować dawkę 2,5 mg/dobę. Z kolei poniżej 11 roku życia proponowana dawka to 1,25 mg. W przypadku najmłodszych zaleca się podawanie leku w formie roztworu. Należy przestrzegać dawkowania zaleconego przez lekarza. Czas leczenia jest dobierany przez lekarza.

Przeciwwskazania do stosowania

Nie należy stosować preparatu, jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. W przypadku tego leku należy zachować szczególną ostrożność osób z ciężkimi zaburzeniami nerek. Nie należy podawać leku w innej dawce niż zalecana, bez konsultacji z lekarzem. Lek jest przeznaczony dla dzieci powyżej 1 roku życia. Należy także poinformować lekarza o wszystkich schorzeniach i przyjmowanych lekach.

Działania uboczne

W przypadku tego leku, jak i każdego, możliwe jest wystąpienie skutków ubocznych. U dzieci najczęściej jest to: biegunka, bezsenność, podwyższona temperatura. U dorosłych: zmęczenie, ból głowy, suchość w jamie ustnej.

Gdzie kupić lek?

Lek Hitaxa jest dostępny w formie roztworu oraz tabletek. Jest dostępny na receptę, można go kupić w większości aptek. Lek podlega częściowej refundacji.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

3 komentarze dla Hitaxa recepta online

 1. Cezary Tomczyk (zweryfikowany)

  Wszystkie moje recepty są teraz dostępne online, co znacznie ułatwia mi życie i oszczędza czas. Mogę mieć pełną kontrolę nad swoimi wydatkami na leki i śledzić historię moich recept.

 2. Maciej Szymański (zweryfikowany)

  Prywatność i bezpieczeństwo moich danych medycznych są dla mnie bardzo ważne. Nie muszę martwić się o to, że moja papierowa recepta zostanie zagubiona lub skradziona.

 3. Norbert Kaczmarczyk (zweryfikowany)

  Jestem zachwycony tą usługą, ponieważ mogę z łatwością zamówić receptę i odebrać leki w aptece, a lekarz zawsze służy mi pomocą.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.