Ivipril recepta online

(1 opinia klienta)

Ivipril to lek stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Substancją czynna leku jest ramipryl. Lek jest dostępny na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Za działanie leku odpowiada zawarta w nim substancja czynna ramipryl. Jest ona lekiem z grupy inhibitorów konwertazy angiogestyny. Działanie leku polega na hamowaniu aktywności enzymu, który odpowiada za powstawanie angiogestyny II. W wyniku tego następuje zmniejszenie ciśnienia tętniczego. Dodatkowo substancje zawarte w leku mają działanie przeciwmiażdżycowe.

Dla kogo jest ten lek?

Lek Ivipril jest zalecany w przypadku leczenie nadciśnienia tętniczego, w zapobieganiu chorobom układu sercowo-naczyniowego. Lek jest także stosowany w leczeniu chorób nerek (o cukrzycowej nefropatii kłębuszkowej i niecukrzycowej nefropatii kłębuszkowej). Lek jest także podawany pacjentom w leczeniu objawowej niewydolności serca, w profilaktyce wtórnej u pacjentów po zawale.

Stosowanie leku

Podczas przyjmowania leku należy przestrzegać dawkowania zaleconego przez lekarza, nie należy samodzielnie decydować o zmianie dawki. Jeśli pojawią się wątpliwości co do stosowania, należy skontaktować się z lekarzem. W leczeniu nadciśnienia tętniczego początkowa dawka to 2,5 mg raz na dobę. Dawkę można zwiększać z zachowaniem 204 tygodniowego ostępu. Maksymalna dawka to 10 mg na dobę. Jeśli pacjent przyjmuje leki moczopędna, wtedy zalecone jest dawkowania jak w leczeniu chorób nerek.

Kiedy nie stosować leku?

Leku Ivipril nie należy przyjmować jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. W czasie ciąży i karmienia piersią nie należy stosować żadnych leków bez konsultacji z lekarzem. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, w tym tych bez recepty. Lek nie jest przeznaczony dla osób z obrzękiem ruchowo-naczyniowym, z niedociśnieniem tętniczym, ze zwężeniem tętnic nerkowych.

Działania niepożądane

Podczas stosowania leku mogą pojawić się działania niepożądane. Podczas stosowania tego leku często występują takie jak: bóle głowy, zawroty głowy, obniżenie stężenia potasu we krwi, objawowe niedociśnienie, zapalenie oskrzeli, zapalenie zatok przynosowych, zaburzenie równowagi, nudności, wymioty, biegunka. Niezbyt często: niedokrwienie mięśnia sercowego, zaburzenia rytmu serca, kołatanie serca, zaburzenia smaku, zaburzenia widzenia, suchość w jamie ustnej i inne. Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z ulotką informacyjną, dołączoną do opakowania.

Gdzie można kupić lek?

Lej Ivipril jest dostępny w większości aptek, nie ma problemu z jego dostępnością. Lek można kupić jedynie na receptę, nie podlega refundacji.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Ivipril recepta online

 1. Magdalena Szostek (zweryfikowany)

  Zawsze polecam tę usługę swoim znajomym, bo lekarze są bardzo kompetentni i recepty są wystawiane błyskawicznie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.