Jeanine recepta online

(1 opinia klienta)

Lek Jeanine to jednofazowy preparat antykoncepcyjny. W swoim składzie zawiera dwie substancje aktywne dienogest i etynyloestradiol. Lek jest dostępny tylko na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Lek Jeanine jest jednofazowym preparatem antykoncepcyjnym. Oznacza to, że każda tabletka zawiera takie same ilości substancji aktywnych – dezogestrelu i etynyloestradiolu. Ich działanie polega na wstrzymywaniu owulacji, oraz na zmianach w endometrium. Zmiany te uniemożliwiają migrację plemników oraz zagnieżdżenie się zarodka. Należy pamiętać, że doustne leki antykoncepcyjne nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Kiedy stosować lek?

Lek Jeanine jest wskazany do stosowania przez kobiety, które chcą uniknąć zajścia w ciążę, lub jeśli istnieją ku temu przesłanki medyczne. Lek jest także stosowany do leczenia trądziku o umiarkowanym nasileniu, jeśli poprzednie leczenie nie przyniosło efektu.

Przeciwwskazania do stosowania leku

Leku Jeanine nie można stosować jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. Nie należy przyjmować leku, jeśli występuje ryzyko wystąpienia choroby żylno-zakrzepowej. Przeciwwskazaniami do stosowania leku są także: ciężka niewydolność wątroby, rak wątroby, krwawienie z dróg rodnych o nieznanej przyczynie. Nie należy stosować leku także, jeśli wskutek zabiegu operacyjnego pacjentka będzie unieruchomiona. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, także tych bez recepty.

Dawkowanie leku

W przypadku przyjmowania doustnych leków antykoncepcyjnych bardzo ważne jest ich przyjmowanie o stałej porze, a także unikanie pomijania dawek, ponieważ może mieć to wpływ na działanie leku. Przyjmowanie preparatu należy rozpocząć w pierwszym dniu cyklu, czyli menstruacji. Tabletki przyjmuje się codziennie, o stałej porze. Należy je przyjmować przez 21 dni. Po 21 dniach stosowania leku należy zrobić 7 dni przerwy. Podczas niej, zazwyczaj po ok. 2-3 dniach powinno pojawić się krwawienie z odstawienia. Jeśli będzie ono jeszcze trwało, lub nie pojawi się w ogóle, po 7 dniach przerwy należy rozpocząć kolejne opakowanie.

Możliwe działania niepożądane

Podczas przyjmowania każdego leku mogą pojawić się działania niepożądane. W czasie stosowania tego leku często są to objawy takie jak: ból głowy, ból piersi, ból w nadbrzuszu. Rzadziej: migrena, zawroty głowy, skurcze w kończynach dolnych, nerwowość, nadciśnienie, niedociśnienie, nudności, wymioty, wzmożony apetyt, wysypka, wyprysk, wypadanie włosów, bolesne miesiączkowanie.

Gdzie można kupić lek?

Lek Jeanine jest dostępny w większości aptek, ale należy pamiętać, że można go kupić jedynie na receptę. Lek nie jest refundowany.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Jeanine recepta online

 1. Justyna Kaczmarek (zweryfikowany)

  Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze, a pan doktor był bardzo empatyczny. Gorąco polecam!

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.