Klabax recepta online

(1 opinia klienta)

Klabax to antybiotyk makrolidowy, który jest stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Jest przeznaczony do ogólnego stosowania. Lek jest dostępny na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie

Za działanie leku odpowiada substancja aktywna klarytromycyna. Jest to antybiotyk z grupy makrolidowych, który jest półsyntetyczną pochodną erytromycyny. Działanie substancji polega na hamowaniu syntezy ciałek, zablokowane zostają rybosomy, i uniemożliwiony jest rozwój i namnażanie bakterii, co prowadzi do ich śmierci. Lek ma działanie przeciwbakteryjne. Jest szybko wchłaniany do organizmu.

Kiedy stosować lek — Klabax?

Lek Klabax jest stosowany w leczeniu zakażenie dolnych i górnych dróg oddechowych, leczeniu pozaszpitalnych zakażeń układu oddechowego, w zakażeniach skóry oraz u pacjentów w leczeniu eradykacji.

Dawkowanie leku

Należy przestrzegać dawkowania leku zaleconego przez lekarza. Nie należy samodzielnie zmieniać dawki. Nie należy także przerywać leczenie, jeśli objawy ustaną. Niedoleczone infekcje mogą się wiązać z nawrotami choroby. Dzieci powyżej 12 roku życia i dorośli: na ogół dawka to 250 mg dwa razy na dobę, lekarz może zadecydować o dawce 500 mg dwa razy na dobę w przypadku ciężkich zakażeń. Leczenie trwa ok. 6-14 dni. U dzieci poniżej 12 roku życia należy stosować lek w formie granulatu do sporządzenia zawiesiny doustnej.

Przeciwwskazania do stosowania

Leku Klabax nie należy stosować u pacjentów z nadwrażliwością na składniki. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach. Lek nie jest przeznaczony dla osób z komorowym zaburzeniem rytmu serca, wydłużeniem odstępu QT, z hipokaliemią oraz niewydolnością wątroby. Leku nie należy przyjmować w czasie ciąży.

Działania niepożądane

W przypadku stosowania każdego leku mogą pojawić się działania niepożądane. Jednak na ogół działanie leku je przewyższa. Najczęściej pojawiają się skutki uboczne takie jak: nudności, wymioty, biegunka, wzdęcia. Często są to: bezsenność, zwiększenie enzymów wątrobowych, zaburzenia smaku, wysypka, nadmierna potliwość. Niezbyt często: zakażenia bakteriami i drożdżakami, zmniejszenie łaknienia, niepokój, wahania nastroju, szumy uszne, kołatanie serca, krwawienie z nosa. Jeśli te objawy będą się nasilać i nie będą ustępować, należy skonsultować się z lekarzem.

Gdzie można kupić lek?

Preparat Klabax jest dostępny na receptę. Dostępny jest w opakowaniach 14 tabletek (250 mg i 500 mg) i 20 tabletek (500 mg). Lek jest refundowany.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Klabax recepta online

 1. Kamil Malinowski (zweryfikowany)

  Dzięki temu serwisowi nie musiałem czekać w kolejce u lekarza i marnować czasu na dojazdy. Wszystko załatwiłem w kilka minut. Gorąco polecam!

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.