Konsultacja internistyczna online, jak się przygotować?

Konsultacja internistyczna online, jak się przygotować?

Do konsultacji internistycznej online powinniśmy przygotować się tak samo jak do wizyty w “stacjonarnym” gabinecie lekarskim. Podstawą postawienia trafnej diagnozy jest odpowiednio zebrany wywiad lekarski (tzw. badanie podmiotowe). Pacjent nie powinien ukrywać przed lekarzem żadnych faktów związanych ze stanem zdrowia i szczegółowo odpowiadać na pytania. W trakcie porady online lekarz będzie zadawać wiele pytań, dzięki którym postawi diagnozę i włączy odpowiednie leczenie. W celu wystawienia eRecepty, eSkierowania należy podać imię i nazwisko, numer PESEL, adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail, a w przypadku eZwolnienia dodatkowo NIP pracodawcy.

Przygotowując się do telekonsultacji należy zastanowić się jak odpowiedzieć na pytania dotyczące:

 1. Chorób przewlekłych i aktualnie przyjmowanych leków (dobrze przygotować listę przewlekle przyjmowanych leków);
 2. Objawów chorobowych obecnie występujących i czasu ich trwania (lokalizacja, charakter dolegliwości itp);
 3. Czy wystąpienie objawów jest związane z określonymi wydarzeniami z przeszłości;
 4. Lekarz zapyta również o alergie i wywiad rodzinny;
 5. Ważne jest, aby poinformować lekarza o sprawach ważnych, o których w trakcie zbierania wywiadu lekarskiego pytanie nie padło;

Jeżeli posiadamy aktualne wyniki badań biochemicznych, obrazowych, pomiary ciśnienia tętniczego, poziomu glikemii oraz dokumentację medyczną (wypisy ze szpitali, zaświadczenia od specjalistów, ksero dokumentacji POZ) powinniśmy przygotować je w formie pliku (np zrobić zdjęcia) i wysłać lekarzowi przed lub w trakcie wizyty. 

konsultacje internistyczne online

Konsultacja internistyczna online powinna odbywać się zgodnie ze wzajemnym szacunkiem i powadze. Wizyta powinna być prowadzona w sposób profesjonalny i pozwalający zachować tajemnicę lekarską. Pomieszczenie, w którym korzystamy z porady powinno być ciche i dobrze oświetlone. Powinniśmy posiadać dostęp do urządzeń umożliwiających komunikację oraz zweryfikowanie danych osobowych (najlepiej komputer z kamerą czy smartfon). Większość problemów technicznych napotkanych w trakcie wizyt online można wspólnie rozwiązać w kilka minut, a nieraz sekund, wystarczy trochę cierpliwości i dobrej woli.

Usługi medyczne świadczone za pomocą nowoczesnych rozwiązań telemedycznych to niewątpliwie przyszłość, która nabrała rozpędu w dobie pandemii COVID 19. Zapraszam do konsultacji lekarskich online.  

lek. Miłosz Kuświk

https://www.e-medycy.pl/umow-wizyte-online/

e-medycy logo

Dane teleadresowe

 • Internetowe Centrum Medyczne
  ul. Telefoniczna 23H/7
  91-728 Łódź

 • NIP: 6182135423
 • Godziny otwarcia: 24/7
 • Tel.: 601 580 426
 • Tel.: 793 164 564
 • E-mail: kontakt@e-medycy.pl

Copyright © 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: einkubator.com