Kontracept recepta online

(1 opinia klienta)

Lek Kontracept jest preparatem w formie doustnych tabletek antykoncepcyjnych. Stosowany jest przez kobiety, które chcą uniknąć zajścia w ciąże. Istnieją także wskazania medyczne, które są powodem do ich stosowania. Lek jest dostępny na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie

Preparat Kontracept zawiera dwie substancje czynne — etynyloestradiol i gestoden. Ich działanie polega na zmianach w zakresie wydzielin w szyjce macicy oraz zahamowaniu owulacji. Lek uniemożliwia zagnieżdżenie się zarodka, przez co zabezpiecza przed zajściem w ciąże.

Dla kogo jest ten lek?

W przypadku każdych leków antykoncepcyjnych lekarz na podstawie wywiadu oraz przeprowadzonych badań dobiera najlepsze środki. Leku nie należy stosować jeśli u pacjentki lub w rodzinie występują problemy żylno-zakrzepowe. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach i chorobach.

Stosowanie leku

W przypadku środków antykoncepcyjnych bardzo istotne jest regularne przyjmowanie. Lek zaczyna się przyjmować w pierwszym dniu cyklu, czyli menstruacji. Na blistrze oznaczone są kolejne tabletki, należy je przyjmować o stałej porze. Po 21 dniach należy zrobić 7 dni przerwy. W tym czasie pojawia się krwawienie z odstawienia. Po 7 dniach należy rozpocząć kolejny cykl tabletek. Ważne, że nawet jeśli krwawienie nie ustąpi, należy przyjąć tabletkę. W przypadku pominięcia dawki należy ją przyjąć jak najszybciej. Jednak działanie tabletek może być wtedy mniej skuteczne, zaleca się wtedy stosowania dodatkowych środków np. Prezerwatyw. Należy pamiętać, że tabletki antykoncepcyjne nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Działania niepożądane

W przypadku tego leku, jak i innych podczas przyjmowania mogą pojawić się działania niepożądane. Najczęściej występują bóle głowy, nudności, trądzik, zmiany libido, zwiększenia masy ciała. Jeśli te objawy będą się utrzymywać lub nasilać warto skonsultować się z lekarzem.

Gdzie można kupić lek?

Ten lek antykoncepcyjny dostępny jest w opakowaniach z 21 lub 63 tabletkami. Należy pamiętać, że lek jest skuteczny jeśli jest przyjmowany regularnie, zgodnie z zaleceniem lekarza. Nie należy dopuszczać do przerw, dlatego warto kontrolować ilość tabletek, aby przedłużyć kolejną receptę. Lek nie jest refundowany.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Kontracept recepta online

 1. Beata Król (zweryfikowany)

  Lekarz nie szczędził swojego czasu, udzielił wyczerpujących wskazówek i pomocy lekarskiej, włącznie z receptą.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.