Madinette recepta online

(1 opinia klienta)

Lek Madinette w formie kapsułek to złożony środek antykoncepcyjny. Jest stosowany przez kobiety w celu zapobiegnięcia zajściu w ciąże. Czasem jest także stosowany, kiedy istnieją medyczne przesłanki ku temu. Lek jest dostępny na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie

Lek Madinette to złożony środek antykoncepcyjny, który zawiera substancje takie jak entynyloestradiol i chlormadynon octan. Ich zadaniem jest wpływanie na zmiany w obrębie endometrium i hamowanie owulacji. Poprzez zmiany właściwości śluzu uniemożliwia się zagnieżdżenie zarodka. Leki antykoncepcyjne nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Dawkowanie leku

Należy ściśle przestrzegać dawkowania leku i przestrzegać stałych godzin przyjmowania. Pominięcie dawki może wiązać się z brakiem skuteczności. Oznaczenia na blistrze ułatwiają przyjmowanie. Lek należy rozpocząć w pierwszym dniu cyklu, czyli menstruacji. Tabletki przyjmuje się przez 21 dni o stałych porach. Po przyjęciu tabletek z całego blistra należy zrobić 7-dniową przerwę. W tym czasie pojawi się tzn. krwawienie z odstawienia. Kolejny blister rozpoczyna się po 7-dniowej przerwie, po przyjęciu tabletek z całego blistra. W przypadku pominięcia dawki należy ją jak najszybciej przyjąć, jednak lek może okazać się nieskuteczny. Zalecana jest wtedy dodatkowa antykoncepcja. Podobnie w przypadku biegunki lub wymiotów, które mogą osłabić działanie.

Przeciwwskazania

Leki antykoncepcyjne muszą być dopierane na podstawie badań oraz wywiadu. Nie należy ich stosować jeśli u kobiety występują problemy żylne lub z krążeniem. Leku nie można przyjmować w czasie ciąży. Należy poinformować lekarza o wszystkich chorobach i przyjmowanych lekach, żeby wykluczyć ryzyko działań niepożądanych wynikających z ich połączenia.

Skutki uboczne

W czasie przyjmowania leku Madinette mogą pojawić się działania niepożądane takie jak: nudności, upławy, bolesne miesiączkowania, brak miesiączki. Do często pojawiających się należą: depresja, uczucie rozdrażnienie, wymioty, trądzik, bóle brzucha, zatrzymanie wody w organizmie, zmęczenie. Jeśli te objawy będą się nasilać i nie będą ustępować, należy skonsultować się z lekarzem.

Gdzie można kupić lek?

Lek jest dostępny jedynie na receptę i nie jest refundowany. Można go kupić w większości aptek stacjonarnych, a także w aptekach internetowych podając pin e-recepty.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Madinette recepta online

 1. Iwona Jasińska (zweryfikowany)

  Dziękuję, recepta na lek została wystawiona sprawnie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.