Mercilon recepta online

(1 opinia klienta)

Lek Mercilon to preparat antykoncepcyjny do stosowania doustnego. Stosowany jest w celu zapobiegania zajścia w ciąże lub jeśli istnieją ku temu przesłanki medyczne. Lek jest dostępny na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie

Za działanie leku odpowiadają substancje czynne dezogestrel i etynyloestradiol. Każda tabletka zawiera tyle samo tych składników, przez co lek zalicza się do złożonych, jednofazowych preparatów antykoncepcyjnych. Działanie składników polega na hamowaniu owulacji, przez co niemożliwe jest zagnieżdżenie się zarodka. Z kolei zmiany we właściwościach śluzu sprawiają, że przemieszczanie się plemników jest uniemożliwiane.

Dawkowanie leku

W przypadku stosowania tabletek antykoncepcyjnych bardzo istotne jest przyjmowanie ich o stałych porach. Nie stosowanie się do tego i pomijanie dawki może wpływać na skuteczność działania. Przyjmowanie tabletek należy rozpocząć w pierwszym dniu cyklu i codziennie przez 21 dni przyjmować jedną tabletkę. Po 21 dniach należy zrobić 7 dni przerwy, po których należy rozpocząć kolejne opakowanie.

W czasie przerwy powinno pojawić się po 2-3 dniach krwawienie z odstawienia. Jeśli się jednak nie pojawi lub nie ustąpi podczas przerwy od stosowania leku, należy także po 7 dniach rozpocząć kolejny blister.

Kiedy nie stosować leku?

Leku Mercilon nie należy stosować, jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. Należy poinformować lekarza o wszystkich chorobach i przyjmowanych lekach, także tych bez recepty. Przeciwwskazaniem do stosowanie leku są: choroby i ryzyko występowania choroby żylno-zakrzepowej, niedawno przebyty udar lub zawał, unieruchomienie wskutek zabiegu chirurgicznego, wysokie ciśnienie tętnicze, migreny z aurą, choroby wątroby, nowotwory wątroby (także te przebyte). Przyjmowanie leków antykoncepcyjnych powinno być zawsze poprzedzone wywiadem i badaniami lekarskimi.

Możliwe działania niepożądane

Podczas stosowania leku Mercilon mogą pojawić się działania niepożądane. Jeśli nie będą ustępować i będą się nasilać, należy skonsultować się z lekarzem. Często pojawiają się takie jak: nastroje depresyjne, bóle głowy, nudności, bóle brzucha, ból piersi, zwiększenie masy ciała. Niezbyt często: wymioty, biegunka, migreny, wysypka. Rzadko: zawał, udar, miniudar.

Gdzie można kupić lek?

Lek Mercilon jest dostępny w większości aptek. Opakowanie zawiera 21 tabletek. Lek jest dostępny na receptę, nie jest refundowany.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Mercilon recepta online

 1. Dominika Klimczak (zweryfikowany)

  Pan Doktor jest lekarzem, na którego zawsze mogę liczyć, bez względu na okoliczności. Jego zaangażowanie w moje zdrowie jest nieocenione.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.