Microgynon 21 recepta online

Microgynon 21 to doustny lek antykoncepcyjny. W swoim składzie zawiera dwa hormony, z uwagi na ich małą zawartość jest to środek antykoncepcyjny o małej dawce. Lek jest dostępny na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Dla kogo jest ten lek?

Microgynon 21 to lek przeznaczony dla kobiet, które chcą uniknąć zajścia w ciąże. Jest także przepisywany pacjentom, u których występują ku temu medyczne przesłanki. Lek jest przeznaczony dla kobiet, które rozpoczęły miesiączkowanie. Nie powinno się go stosować u dzieci i młodzieży przed pierwszą menstruacją. Leki antykoncepcyjne nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Skład i działanie

W skład tego leku wchodzą dwie substancje aktywne. Jest to progestaten i estrogen, żeńskie hormony. Ich działanie polega na wywoływaniu zmian w zakresie endometrium i utrudnianie zagnieżdżenia się zarodka, przez co nie można zajść w ciążę.

Dawkowanie

Opakowanie leku Microgynon 21 zawiera 21 tabletek, jest to środek antykoncepcyjny o małej dawce. Regularne stosowanie preparatu jest bardzo ważne z uwagi na jego poprawne działanie. Tabletki zaczyna się przyjmować w pierwszy dzień cyklu. Należy je codziennie przyjmować o tej samej porze. Po 21 tabletkach następuje 7 dni przerwy. W tym czasie pojawi się krwawienie z odstawienia. Kolejne opakowanie należy zacząć po 7 dniach przerwy. Jeśli krwawienie się nie pojawi, lub będzie jeszcze trwało, także należy rozpocząć kolejny blister leku. W przypadku pominięcia dawki należy ją jak najszybciej przyjąć. Warto także stosować wtedy dodatkowe zabezpieczenie.

Przeciwwskazania

Przepisanie leków antykoncepcyjnych musi być poprzedzone wywiadem i badaniami. Leku nie należy przyjmować jeśli u pacjentki pojawiają się problemy z zatorami, krzepliwością. Leku nie można także podawać pacjentkom po udarze, zawale. Nie należy stosować u kobiet z migrenami z „aurą”. Leku nie mogą także stosować osoby, u których występuje nadwrażliwość na składniki.

Działania uboczne

W przypadku stosowania każdego leku mogą pojawić się działania uboczne. Często pojawiają się takie jak: nudności, bóle brzucha, zwiększenie masy ciała, zmiany nastroju, tkliwość piersi. Niezbyt często pojawiają się takie działania niepożądane jak: wymioty, biegunka, migrena, zmniejszone libido.

Gdzie kupić lek?

Lek jest dostępny jedynie na receptę. Można go kupić w większości aptek. Jedno opakowanie zawiera 21 tabletek. Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie jest refundowany.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

Recenzje

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.