Midiana recepta online

(1 opinia klienta)

Midiana to doustny, dwuskładnikowy lek antykoncepcyjny, stosowane przez kobiety w celu zapobiegania zajścia w ciąże. Zawiera dwa składniki aktywne. Jest dostępny tylko na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Za działanie leku odpowiadają substancje aktywne drospirenon i etynyloestradiol. Ich działanie polega na hamowaniu owulacji oraz wprowadzaniu zmian w endometrium. Poprzez to niemożliwe jest zagnieżdżenie się zarodka, a zmiany w strukturze śluzu utrudniają migrację plemników. Lek jest preparatem jednofazowym, co oznacza, że wszystkie tabletki mają stałą ilość substancji aktywnych. Warto pamiętać, że doustne leki antykoncepcyjne nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Stosowanie leku

Lek Midiana należy przyjmować o stałych porach. Opakowanie należy rozpocząć 1 dnia cyklu i codziennie przyjmować jedną tabletkę. Po zażyciu 1 tabletki należy zrobić 7 dni przerwy, po której należy od razu rozpocząć kolejne opakowanie. W czasie przerwy powinno pojawić się krwawienie z odstawienia. Nawet jeśli się nie pojawi lub nie ustąpi, po 7 dniach należy przyjmować kolejne tabletki. Należy unikać pomijania dawki i przerw, ponieważ może to wpływać na skuteczność leku.

Kiedy nie stosować leku?

Leku Midiana nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na jego składniki. Dobranie leku powinno być poprzedzone wywiadem lekarskim i badaniami. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach. Leku nie można stosować jeśli występuje ryzyko choroby żylno-zakrzepowej, a także w przypadku ciężkiej i ostrej niewydolności nerek, chorobach wątroby, jeśli występuje migrena z tzw. aurą, jeśli pojawia się krwawienie z dróg rodnych o niewiadomej przyczynie.

Działania niepożądane

W przypadku stosowania każdego leku mogą pojawić się działania niepożądane. Często są to takie jak nudności, migrena, bóle głowy, zmiany nastroju, zaburzenia miesiączkowania, wydzielina z pochwy, ból piersi. Niezbyt często: nadciśnienie, niedociśnienie, zmniejszenie libido, zapalenie pochwy, trądzik, wyprysk, świąd.

Gdzie można kupić lek?

Jedno opakowanie preparatu Midiana zawiera 21 tabletek. Należy pamiętać, żeby mieć kolejną receptę, aby nie robić przerw w zaleconym stosowaniu. Lek jest dostępny tylko na receptę. Nie jest refundowany.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Midiana recepta online

 1. Kamila Zielińska (zweryfikowany)

  Jestem wdzięczna Panu Doktorowi za jego profesjonalizm i zrozumienie wobec moich obaw. Dzięki niemu czuję się pewniej w związku z moim leczeniem.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.