Milvane recepta online

(1 opinia klienta)

Milvane to doustny lek antykoncepcyjny, który należy do preparatów o małej dawce z uwagi na niedużą zawartość substancji aktywnych. Lek jest dostępny na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Dla kogo jest ten lek?

Lek Milvane jest przeznaczony dla kobiet, które chcą uniknąć zajścia w ciążę, lub jeśli istnieją ku temu przesłanki medyczne.

Skład i działanie leku

Za działanie leku odpowiadają zawarte w nim substancje aktywne gestoden i etynyloestradiol. Ich działanie polega na hamowaniu owulacji oraz na zmianach w endometrium. Podczas ich działania dochodzi do uniemożliwienia dojrzewania pęcherzyków Graafa, a także następują zmiany w obrębie śluzu szyjki macicy, które uniemożliwiają migrację plemników. Lek jest skutecznym lekiem antykoncepcyjnym, należy jednak pamiętać, że doustne leki antykoncepcyjne nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Dawkowanie leku

Należy przestrzegać stałej pory przyjmowania leku, co jest istotne z uwagi na jego działanie. Przyjmowanie leku należy rozpocząć w pierwszym dniu cyklu, czyli menstruacji. Należy przyjmować codziennie jedną tabletkę o tej samej porze. W celu ułatwienia przyjmowania leku, na blistrach są pomocne oznaczenia. Po przyjęciu 21 tabletek należy zrobić 7 dni przerwy, i w 8 dniu rozpocząć kolejne opakowanie.

Pominięcie dawki leku

Jeśli od pominięcia dawki minie mniej niż 12 godzin należy ją przyjąć jak najszybciej. Jeśli minęło ponad 12 godzin, także należy przyjąć tabletkę jak najszybciej, jednak działanie leku może być osłabione. Zaleca się stosowanie dodatkowej antykoncepcji.

Kiedy nie stosować leku?

Preparatu nie należy stosować jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. Nie należy przyjmować leku jeśli u pacjentki występuje ryzyko wystąpienia choroby żylno-zakrzepowej. Leku Milvane nie należy stosować u pacjentek, które są unieruchomione po zabiegu chirurgicznym, po zawale, udarze, u osób z dławicą piersiową. Leku nie mogą też przyjmować osoby z migrenami z aurą, zapaleniem trzustki, ciężkim zapaleniem wątroby, z nowotworami zależnymi od hormonów, w czasie ciąży lub jej podejrzenia.

Działania niepożądane

Podczas przyjmowania każdego leku mogą pojawić się działania niepożądane. Jeśli nie będą one ustępować i zaczną się nasilać, należy skonsultować się z lekarzem. Często: nudności, bóle brzucha, wzrost masy ciała, bóle głowy, wahania nastroju, nastrój depresyjny, tkliwość piersi. Niezbyt często: wymioty, biegunka, migrena, zatrzymanie płynów, osłabienie libido, powiększenie piersi, pokrzywka. Rzadko: nadwrażliwość, nietolerancja soczewek kontaktowych, spadek masy ciała, zwiększenie popędu płciowego, upławy.

Gdzie można kupić lek?

Preparat Milvane jest dostępny w większości aptek, można go kupić jedynie na receptę. Lek nie podlega refundacji.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Milvane recepta online

 1. Marlena Kędzierska (zweryfikowany)

  Dzięki Panu Doktorowi odzyskałam pełnię zdrowia i jakości życia.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.