Normaclin recepta online

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku Normaclin

Normaclin to preparat, którego główną substancją czynną jest klindamycyna. Klindamycyna to antybiotyk z grupy linkozamidów, który działa poprzez hamowanie bakteryjnych rybosomów, uniemożliwiając ich namnażanie. Dzięki temu ma działanie bakteriostatyczne oraz bakteriobójcze. Ważne jest, aby nie przekraczać dawki leku zalecanej przez lekarza. Lek Normaclin nie jest przeznaczony dla osób poniżej 12 roku życia.

Stosowanie preparatu Normaclin

Żel Normaclin jest specjalnie przeznaczony dla osób z trądzikiem pospolitym powyżej 12 roku życia. Jest to preparat do stosowania miejscowego. Używając go, należy być ostrożnym w okolicach oczu, nosa i ust. Po dokładnym umyciu i osuszeniu twarzy, należy nanieść cienką warstwę na miejsce objęte zmianami i poczekać do wyschnięcia. Po zastosowaniu żelu konieczne jest umycie rąk. Czas leczenia jest określany przez lekarza, ale zazwyczaj trwa od 8 do 12 tygodni.

Interakcje Normaclin z innymi lekami

Normaclin, jako antybiotyk klindamycyny, może wchodzić w interakcje z innymi lekami. Dlatego przed rozpoczęciem stosowania ważne jest, aby poinformować lekarza o wszystkich lekach, które przyjmujesz. Potencjalne interakcje obejmują leki zwiotczające mięśnie, wankomycynę oraz kolestyraminę.

Przeciwwskazania do stosowania Normaclin

Nie zaleca się stosowania preparatu Normaclin w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Ponadto, nie jest on przeznaczony dla osób poniżej 12 roku życia. Warto również poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, zarówno tych na receptę, jak i bez. Dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią, przed zastosowaniem leku zalecane jest skonsultowanie się z lekarzem.

Działania niepożądane Normaclin

Stosowanie Normaclin może wiązać się z pewnymi działaniami niepożądanymi. Do najczęstszych należą podrażnienia oczu, skóry, nadmierne wysuszanie lub przetłuszczanie skóry oraz zakażenia drożdżakowe. Mogą również wystąpić nudności, biegunka lub wymioty. W przypadku nasilających się objawów niepożądanych, niezbędna jest konsultacja z lekarzem.

Gdzie można kupić Normaclin?

Normaclin jest dostępny w opakowaniach 15g i 30g, a także w wersji z pompką do aplikacji. Jest dostępny na receptę i można go nabyć w większości aptek stacjonarnych oraz internetowych. Lek ten podlega również refundacji.

Opinie o Normaclin

W sieci można znaleźć wiele opinii na temat leku Normaclin. Chociaż większość z nich jest pozytywna i chwali skuteczność leku w leczeniu trądziku oraz innych zakażeń skóry, niektórzy pacjenci doświadczyli działań niepożądanych. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zawsze warto skonsultować się z lekarzem.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

Recenzje

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.